Jemné hrnčekové halušky do polievky zo špaldovej múky? Nech sa páči. Vyskúšajte osvedčený recept z dielne kuchyne portálu Ženy v meste.

Hrnčekové halušky do polievky zo špaldovej múky - fotorecept kliknite

Polievky s domácimi haluškami detičky milujú. Kuchyňa portálu Ženy v meste vám ponúka osvedčený recept na výborné halušky do polievky, v zdravšej verzii zo špaldovej múky.

Tieto halušky sa hodia nielen do rôznych zeleninových polievok, obľúbenej paradajkovej, ale úžasne chutia aj v zeleninovom alebo mäsovom vývare.

Jemné hrnčekové halušky zo špaldovej múky rozhodne vyskúšajte. Sú zdravšie, príprava je nenáročná, a čo je dôležité, chutia celej rodine. Dobrú chuť.

Pripravili sme pre vás recept na chutnú paradajkovú polievku s haluškami

Hrnčekové halušky do polievky

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Počet porcií: 4-6

 

 

 

Hrnčekové halušky do polievky zo špaldovej múky - ingrediencie     

hrnček 250 ml

  • 1,5 hrnček hladkej špaldovej múky (hladkej múky)
  • 1/2 hrnčeka vlažnej vody (podľa potreby)
  • 1 ks menšie vajce
  • 2 polievkové lyžice oleja (lyžica do cesta, lyžica do uvarených halušiek)
  • soľ (na dochutenie halušiek, do vody na varenie)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Výborné halušky do polievky zo špaldovej múky. Foto - Nela

 

Výborné halušky do polievky zo špaldovej múky - postup receptu

  1. Do veľkého hrnca dáme variť vodu. Pridáme lyžičku soli. Pripravíme si cesto na halušky. Odmeriame si múku ku ktorej pridáme trošku soli, vajce, olej a postupne zapracujeme vlažnú vodu.
  2. Všetko spolu dobre premiešame. Malo by nám vzniknúť vláčne ťahajúce sa cesto. Haluškové cesto nesmie byť ani veľmi husté, ani riedke. Podľa potreby pridáme trošku vlažnej vody alebo múku.
  3. Do vriacej vody zavárame halušky. Varíme cca 10 minút, halušky musia vyplávať na povrch. Uvarené ich prepláchneme studenou vodou a scedíme. Primiešame olej, aby sa halušky nezlepili.

Tip na záver: Pridajte do halušiek obľúbené bylinky (napr. petržlenovú vňať, pažítku), ktoré nakrájajte nadrobno. Halušky budú krásne farebné, v polievke budú vyzerať úžasne a doplníte si ďalší vitamín C.

Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj recept na zeleninovú polievku s krupicovými haluškami