1. Nezabúdajte na ochranu a faktor!

Vyberajte si slnečné okuliare s UV 400 a veľkými rámčekmi pre čo najväčšie zakrytie. Dodajú pokožke ďalšiu ochrannú vrstvu a naviac vás chránia pred žmúrením, ktoré je jednou z príčin vrások okolo očí.

Ešte pred nasadením okuliarov používajte každé ráno 30 minút pred odchodom (kvôli  absorbcií krému) pleťový krém s faktorom 30 a viac. Nikdy neviete, kedy vás UVA a UVB lúče prepadnú, a mimo to už dnes je všeobecne známe, že presvietia aj cez mraky! Verte nám, opaľovací krém nie je len na opaľovanie, preto by vo vašej základnej výbave nemal chýbať kvalitný prípravok s ochranným faktorom.

 

 

2. Antioxidanty

Pobyt na slnku, už len na pár minút  vystavuje vašu pleť útokom volných radikálov, ktoré môžu za stárnutie pleti a vlastne za stárnutie celého organizmu. Preto je potreba proti nim bojovať za podpory antioxidantov. Tie sú totiž najlepšou ochranou pred poškodením buniek. Ideálne je je každé ráno použivať sérum s obsahom antioxidantov, ktorého účinné látky dopravia antioxidanty v dostatočnom množstve priamo do pokožky. Vyhraďte si preto pre použitie týchto prípravkov prvé chvíle hneď po prebudení, pred všetkými ďalšími prípravkami.

 

3. Spite rozumne

Kvalitný spánok je tiež dôležitým faktorom pre udržanie mladistvého vzhľadu. Ale častokrát sa stane, že i keď si doprajeme poriadny spánok ráno sa zobudíme s opuchnutými očami. Preto si dajte pod hlavu ešte jeden vankúš, vyššie položené hlava napomáha predísť zbytočnému ukladaniu tekutiny v okolí očí.

Ak za sebou máte dlhú noc, snaha o mladivstvý vzhľad bude stáť viacej úsilia. Ak nájdete doma pohár plnotučného mlieka, namočte do ňho dva vatové tampóny, nechajte ich poriadne nasiaknuť a potom si ich položte na oči na zhruba 10 minút.  Tuky a bielkoviny obsiahnuté v mlieku pomôžu pleti vrátiť sa späť do normálu. Ak mlieko doma nemáte alebo proste radšej veríte kosmetike pred babskými radami, tak určite siahnite po niektorej z pleťových masiek, ktoré opuchlé oči  a vlastne celkové následky vašej nočnej zábavy eliminujú. V prípade najväčšej núdze u očí, ktoré nie je možné cez otok ani otvoriť (čo dúfame, že sa vám samozrejme nestalo), si dajte na tvár vrecúško studeného hrášku. A samozrejme nezabúdajte hydratovať zvonku i zvnútra!

 

 

4. Používajte na noc retinol

Noc je ideálny čas vydať sa do boja s ťažkými zbraňami – retinoidy. Tieto deriváty vitamínu A, často nazývané retinol, majú prekázateľné účinky na linky a vrásky, pretože výrazne zosilujú produkciu kolagénu a elastínu. A naviac tiež zosvetľujú tmavé miesta pleti.  Hojne sa využívajú aj v prípade nastupujúceho akné. Retinol je jednoducho bojovník ťažkého kalibru. Len pozor, zapamätajte si, že tieto produkty vždy treba používať na noc. Pretože môžu spôsobiť sčervenanie alebo vysušenie pleti. Doporučujeme vždy, keď skúšate nový prípravok s retinolom , aplikovať produkt postupne, aby si pleť zvykla. Taktiež vyhľadávajte krémy a séra, ktoré sú v nepriehľadnom balení, aby retinol zostal kvalitný.

 

5. Nič nepreháňajte

Odolať nutkaniu nanášať väčšie množstvo krému je veľmi dôležité. Príliš veľa krému môže viesť k svrbeniu pokožky a opuchu v oblasti očí.

 

 

6. Preč s kruhmi pod očami

Používajte krémový korektor. Vyberte si odtieň žltej, ak majú kruhy pod očami modrý alebo fialový nádych. Broskyňový odtieň použite, ak máte hnedé kruhy pod očami. Omladeniu samozrejme najlepšie napomôže, keď sa zbavíte tmavých kruhov pod očami úplne. S tým vám pomôžu prípravky, ktoré vypínajú vrásky, a taktiež obsahujú reflexné optické častice, ktoré odrážajú svetlo a tmavšie miesta na pokožke tak zosvetľujú.

 

7. Odporúčame vypnúť pokožku

Máme pre vás zlú správu, ‘pokrčená’ pleť a vrásky sa začínajú objavovať už okolo dvadsiateho roku života. Samozrejme máme pre vás aj pozitívnu správu – bohaté krémy s obsahom glycerínu či panthenolu, silne hydratujúcich látok, pomôžu pleť vypnúť a vyplniť jemné vrásky. Ďalším silným hráčom je samozrejme kyselina hyalurónová, ktorá vďaka svojej schopnosti viazať v bunkách vodu zaistí mladistvú pleť. Preto si vyberajte krémy, ktoré vašu pokožku spoľahlivo napnú. Výborne to vie napríklad Pretox Eyelift pre vyhladenie vrások okolo očí.

 

 

8. Ten make-up musí preč!

Akokoľvek máte pocit, že musíte padnúť do postele a spať alebo, že ta super vodeodolná riasenka nepôjde odlíčiť, v žiadnom prípade sa nevyhýbajte odličovaniu. A to robte síce dôkladne, ale zároveň jemne! Pleť, a hlavne ta v oblasti očí, vám totiž nič neodpustí. Dokonca i samotné nešetrné odličovanie môže byť príčinou vzniku jemných vrások v oblasti okolo očí! Ako sa teda správne odličovať a ‘netlačiť na pílu’? Jemne pritlačte vatový tampón nasiaknutý odličovačím prípravkom na oko a nechajte ho pôsobiť 10 – 15 sekúnd. Potom pôjde aj ta najsilnejšia riasenka dole jednoduchšie.