Sezóna na letných kúpaliskách sa začala. Pripravili sme pre vás tipy na najlepšie kúpaliská v Bratislave a jej blízkom okolí. Všetky zvýšili ceny vstupného, oplatí sa preto kupovať lístky online, najlepšie ceny sú tri dni vopred. 

Kúpaliská s tobogánmi v Bratislave a okolí

V Bratislave sa nachádza viacero menších kúpalísk situovaných v jednotlivých mestských častiach. Najznámejšie sú kúpalisko Rosnička, Delfín, Tehelné pole, Lamač, Rača, Krasňany či Matadorka v Petržalke. Otvárajú sa 11. júna. 

Naším tipom je letné kúpalisko Rosnička.

Kúpalisko Rosnička

Najzelenšie bratislavské kúpalisko sa nachádza medzi mestskými časťami Dúbravka a Karlova Ves. Krásne prostredie okolitých lesov dotvára príjemnú atmosféru areálu Rosnička. Celý areál je trávnatý a čistý. Dva veľké 50 metrové bazény potešia všetkých plavcov, pre deti je k dispozícii detský kruhový bazén, všetky bazény sú vyhrievané.

Zábavu ponúka trojdráhová šmykľavka, detské ihrisko, workoutové a beachvolejbalové ihrisko a stolnotenisové stoly. Rosnička ponúka špeciálny teqball stôl. Najesť sa dá v bufetoch alebo v reštaurácii.

Otvorené je denne od 10.00 do 20.00 hod. Dospelý za celodenný vstup zaplatí 6 eur, deti od troch rokov 4,50 eur. Online kúpite lísky lacnejšie. 

Kúpalisko Rosnička. Foto - TASR  

Rezort X-Bionic Šamorín

Asi 30 minút od Bratislavy sa nachádza multifunkčný rezort pre šport a relax X- Bionic, kde si prídu na svoje profesionálni aj amatérski športovci, tímy, aktívni ľudia i rodiny s deťmi.

Súčasťou veľkého areálu, ktorého športoviská spĺňajú olympijské parametre, je aj vodný svet x-bionic® aquatic sphere. Je vybavený vonkajšími aj vnútornými bazénmi vhodnými aj pre deti a predstavuje veľmi pekné miesto pre rodinný relax pri vode.

Návštevníci tu nájdu vonkajší 50m plavecký bazén olympijských parametrov s 10 dráhami, 25m vnútorný bazén s 8 dráhami, 3 detské bazény, rekreačný bazén s atrakciami (vodné masážne trysky, gejzíry a tzv. "divoká voda"), 4 tobogany (2 vnútorné a 2 vonkajšie) a 2 vonkajšie vodné šmykľavky. Nechýba reštaurácia a bistro.

Celodennný vstup pre dospelého je 21 eur, dieťa 15 eur. Možný je aj 3-hodinový vstup. Otvorené je každý deň až do 22.00 hod.

Kúpalisko X-Bionic Sphere Šamorín. Foto - Facebook

Aquapark Senec

Kto túži po väčšej bazénovej zábave, v Bratislave ju nenájde. Jediným aquaparkom na západnom Slovensku je Aquapark Senec. Svojim zameraním a situovaním poskytuje dostupný celoročný oddych, relax a zábavu v peknom zelenom prostredí vyhľadávaného letného strediska Senecké jazerá.

Návštevníkom ponúka celoročne teplú vodu v 8 bazénoch s teplotou vody 28-38 stupňov Celzia, počas letnej sezóny sa počet bazénov zvyšuje na 13. Vodný svet má vnútornú a vonkajšiu časť, čo znamená fungovanie počas celého roka. Krytá časť, ktorá poskytuje aj zimnú prevádzku, má dve nadzemné podlažia. 

Nechýbajú rôzne vodné atrakcie – šmykľavky, tobogány, masážne lavice, vodné trysky, protiprúdy, vodné chrliče, vzduchový gejzír či vodný dáždnik. Súčasťou vybavenia aquaparku sú lehátka so slnečníkmi, k dispozícii sú ihriská na plážový volejbal a detské ihrisko.

Celodenný vstup dospelý 27,90 eur, dieťa 21,90 eur.  Online kúpite lísky lacnejšie, ak sú niekoľko dní vopred.

                      Aquapark Senec. Foto - Facebook

Kúpaliská za hranicami stoja za to

Nie každému však vyhovujú často preplné bratislavské kúpaliská. Kto túži po väčšej anonymite, už pár kilometrov od našich hraníc sa vie okúpať a zrelaxovať častokrát v atraktívnejšom prostredí.

Toto leto nám navyše nehrozia žiadne opatrenia, ktoré obmedzovali cestovanie do zahraničia, takže po dvoch rokoch je konečne čas dopriať si bazény aj za našimi hranicam. Prečítajte si naše tipy v Rakúsku, ktoré je zelené a cenovo dostupné

Kúpaliská Rakúsko: Bergbad Hainburg

Len 15 km od Bratislavy je pekné kúpalisko Bergbad známe svojím upraveným trávnatým areálom a stromami, ktoré zabezpečia tieň. Päťdesiatmetrový solárne vyhrievaný nerezový bazén má aj tobogán a skokanský mostík. Kúpalisko má aj detský bazén. Nechýbajú stánky s občerstvením , reštaurácia, sprchy a kabínky sa prezlečenie.

Kúpalisko je počas sezóny otvorené od 9:00 do 19:00 hod.

Ceny sú „slovenské“. Za dieťa od 3 do 15 rokov zaplatíte 4 eurá a za dospelého 7 eur.  

  Kúpalisko v Hainburgu. Foto - FB Bergbad Hainburg  

Kúpalisko Erlebnisbad Prellenkirchen

Je to menšie a menej známe kúpalisko ako v Hainburgu, ale návštevníci oceňujú komornejšiu atmosféru a krásne čisté prostredie. Celý areál je trávnatý, tieň zabezpečia stromy.

Kúpalisko Erlebnisbad Prellenkirchen má dva bazény, väčší plavecký bazén a menší oddychový. Sú navzájom prepojené, takže sa dá prejsť plynule z jedného do druhého a pritom nevyjsť z vody. V oddychovom bazéne je hríb s prúdom a pre deti tobogan.

Občerstviť sa môžete v bufete, kde sa dohovoríte aj po slovensky. K dispozícii sú prezliekarne s uzamykateľnými skrinkami a čisté toalety.

Otvorené majú denne od 9.00 do 19.00 hod. a cena za celodenný vstup je 6 eur pre dospelého, deti 3,50 eur.

Kúpalisko Erlebnisbad Prellenkirchen.  Foto - Facebook

Sonnetherme Lutzmannsburg

Kto má chuť zažiť aquapark na veľmi vysokej úrovni, musí sa pripraviť na trochu dlhšiu cestu (1 hodina a 40 minút z Bratislavy), ale bude to stáť za to. Kúpele Sonnetherme v Lutzmannsburgu ponúkajú dokonalé celoročné možnosti pre zábavu celej rodiny - špeciálne bazény pre bábätká, bohatý vnútorný a vonkajší svet, šmýkačky, tobogany, skokanské mostíky, bazén s lezeckou stenou, bazén s vlnobitím. K dispozícii je aj plavecký bazén, ihrisko pre deti. Zabávať sa dá plnohodnotne vo vonkajšej aj vo vnútornej časti

Celý aquapark myslí na komfort malých detí a rodičov. K dispozícii je aj miestnosť na spanie a prebaľovanie, dojčenská a detská stravu, reštaurácia s bohatým výberom. Areál je trávnatý a rozľahlý, ležadiel so slnečníkmi je dostatok pre všetkých návštevníkov.

Prísť sem na jeden deň sa síce dá bez problémov, ale lepšou voľbou je víkend s ubytovaním v jednom z piatich hotelov priamo v areáli, ktoré sú s aquaparkom spojené podzemnou chodbou.

Celodenný vstup stojí 36,90 eur/dospelý, deti do 6 rokov 18,50, staršie deti 25,50 eur. Zakúpiť sa dá aj lacnejší 4-hodinový vstup.

                        Kúpele Sonnetherme. Foto - FB Sonnentherme Lutzmannsburg 

Kúpaliská Maďarsko: Lipót

Výborné možnosti na letné osvieženie pri bazénoch ponúka aj náš južný sused. V Maďarsku si termálnu vodu i miestnu gastronómiu naozaj užijete. 

Termálne a zážitkové kúpele Lipót sa nachádzajú 36 km od slovenského hraničného prechodu Rajka.

Majú termálnu vodu s teplotou 65 °C a je vhodná na liečenie pohybového ústrojenstva, reumatických a zápalových ťažkostí. Kúpeľný komplex sa nachádza na 10 ha prírodnej trávnatej ploche v tichom peknom prostredí. Návštevníkov láka dvoma liečebnými bazénmi, plaveckým bazénom, detskými bazénmi, divokou riekou, vírivkou, zážitkovým bazénom s masážnymi prvkami, bazénom s rozlohou 1200 m2 s ďalšími atrakciami. K dispozícii sú ihriská a športoviská pre deti, bufet, pizzeria, vodný bar a kaviareň s cukrárňou.

Vstup pre dospelého stojí 5300 HUF (cca 14 eur), deti do 14 rokov 3900 HUF (cca 10 eur).

Kúpalisko Lipót. Foto - lipotfurdo.hu

Termálne a liečebné kúpele Mosonmagyaróvár

Mosonmagyaróvár je mesto v západnom Maďarsku a nachádza sa len 30 km od Bratislavy. Je známe svojimi liečivými kúpeľmi, ktoré potešia všetkých, čo hľadajú relax, plávanie, zábavu pre deti, ale aj liečbu niektorých zdravotných problémov. K dispozícii je 7 bazénov s rôznou teplotou vody – sedacie, terapeutické, wellness a dva plavecké bazény (33 m a 25 m).

Novinkou je otvorený interaktívny herný park pre rodiny s deťmi, detský bazén so zážitkovými prvkami, vodné šmykľavky a bazén pre bábätká. Areál je trávnatý, zapožičať si môžete ležadlá. Využiť môžete široké možnosti rôznych liečebných procedúr a poskytovaných služieb, reštaurácií a menších obchodov.

Otváracia doba je každý deň, celoročne od 8:00 do 20.00 hod. Dospelý za vstup zaplatí 17 eur, deti od 4 do 14 eur podľa veku.

 

Kúpele Mosonmagyaróvár. Foto - flexumthermal.hu    

Česko: Aqualand Moravia

Najmodernejší a najväčší aquapark v Česku Aqualand Moravia je od Bratislavy vzdialený 122 km. Cesta po diaľnici trvá 1 hodinu 20 minút.

Na mieste pôvodných rímskych kúpeľov nájdete 16 bazénov, 28 tobogánov a šmykľaviek, 30 sáun a množstvo procedúr. Deti sa zabavia na viacúrovňových bazénoch s atrakciami, milovníkov relaxu poteší rozsiahle wellness - sauny, kúpele Hammam, vonkajší bazén s výhľadom na Pálavu, kryokomoru. Občerstvenie zabezpečuje reštaurácia, kaviarne, množstvo menších gastro prevádzok.

Vstupné pre dospelého je 44 eur, dieťa nad 6 rokov cca 29 eur.

Objavte aj ďalšie najlepšie aquaparky v Česku

Aqualand Moravia Foto - aqualand-moravia.cz