Som z generácie mladých mužov, ktorá závidela George Michaelovi možnosť obchytávať najlepšie modelky sveta a mať v posteli ženy, ktoré si sám vyberie. Nezdá sa to, ale vďačím mu za veľa. Prispel k tomu, že som sa ako tínedžer mohol dotýkať ženských predností. Jeho Careless Whisper hrala na lyžiarskych  zájazdoch dokola, prinajmenšom dostatočne dlho, aby sa moja ruka dostala na miesto určenia.  

Odmalička som miloval muziku, chcel som byť slávny hudobník, mať kapely. Ako malý som hrával na prakeri alebo tenisovej rakete a sám so sebou robil rozhovory. V podstate tak, ako dnes.  Keď som mal štrnásť, bol som prvý raz v Izraeli. Otec mi kúpil klávesy, ktoré sa nápadne podobali tým, do ktorých dodnes trieska Michal David. Každá taká samohrajka má demo. Moja Yamaha mala Last Christmas. Po návrate domov som s kamarátmi okamžite založil kapelu a prvá pieseň dostala meno „Ja a ty“. Bola to slovenská verzia slávneho vianočného hitu. Koncertovali sme po dvoroch a synťák som dokonca zapojil na Hviezdoslavovom námestí do vianočného stromčeka. Nedostali sme sa ani po prvý refrén.

 

 

Ja som počúval Depeche Mode. Ostatní boli buď metalisti alebo nezávislí. Neviem, ako to ten George Michael robil, no jeho mali radi všetci. Začiatkom deväťdesiatych rokov Bratislava nemala lepší klub ako Charlies. Keď DJ pustil Freedom alebo Killer, vedel, že nikto nezostane sedieť, mal v podstate ľahkú prácu. Georgea milovali ženy aj muži.

Je len málo spevákov, ktorí si skladajú piesne sami. George zložil prvú, keď mal sedemnásť a nie hocijakú. Presne tú, ktorú spomínam v úvode, a vďaka ktorej som po prvý raz pobozkal živú ženou. George sa však nezastavil. Napríklad na albume Older nahral dokonca všetky nástroje sám. Keby som mal nejaký súkromný hitlist najlepších skladieb histórie, jeho Fastlove by bola určite v prvej dvadsiatke.

„Ja a ty“ sa nakoniec nestala hitom, ale neprekáža mi to. Yamahu už dávno nemám, no muziku som neprestal robiť dodnes. Georgea Michaela som videl naživo dvakrát. Z toho, ako sa pohyboval na pódiu, koľko energie vkladal do šou a naživo nevydal zo seba jeden falošný tón, bolo vidno, že bol profík a hudbu miluje. Na rozdiel od potravín, hudba našťastie dátum expirácie nepozná. Možno je tiež dobre, že George nikdy nahlas nehovoril o tom, že jeho mama bola Židovka. Niekto tvrdí, že hore na nebi bude super Silvester - spolu s Princom a Cohenom. Ja o tom pochybujem. George nám zanechal toľko kvalitnej muziky, že si rovnako skvelú party urobíme aj my tu dole. 

 

 

Prečítajte si aj Prečo Židia nemajú Vianočný stromček