Najprv si kúpili dve termo tričká a ponožky, aby ich otestovali. Po pár dňoch sa vrátili a objednali ich pre celé futbalové mužstvo. „Boli naozaj spokojní ako naše tričká i ponožky odvádzajú pot a zápach a zároveň sú pružné a príjemné na aktívny pohyb,“ vysvetľuje podnikateľka Gabriela Justová. Chodí k nej nakupovať veľa športovcov, teraz hlavne lyžiarov, či nadšencov horskej turistiky.

„Je to pre nich aj praktická záležitosť. Na predĺžené víkendy chodia iba s jedným tričkom, ktoré si dajú ako spodnú vrstvu. Vedia sa veľmi úsporne zvaliť, napríklad do batoha, pretože vydržia s jedným tričkom a ani po štyroch dňoch necítia pot,“ vysvetľuje Justová, ktorá termo bielizeň Silver+ predáva na Slovensku už štvrtý rok. Strieborná spodná bielizeň či termo tričká a legíny z Česka sú vyrobené z antibakteriálneho materiálu, ktorý má certifikát Bluesign. Ten garantuje najnovšie normy v oblasti životného prostredia a bezpečnosti.

 

Foto - silver-plus.sk

 

Striebro odvádza pot

Pot necítia športovci vďaka striebru, ktoré termo bielizeň obsahuje. Striebro v horúcich dňoch oblečenie chladí, v zime naopak spoľahlivo zahreje. Materiál je priedušný, veľmi dobre odvádza pot a eliminuje zápach, pritom je pružný na aktívny pohyb.  Obsahuje vylepšený modalový materiál, ktorý je veľmi príjemný aj pre kožných alergikov alebo citlivú pokožku.

Temo bielizeň si nekupujú len muži, ale ja ženy. Tie, ktoré aktívne športujú, robia turistiku či pravidelne behajú aj v zime. 

 

Foto - silver-plus.sk

 

Striebro zabíja stovky baktérií

Strieborná bielizeň má osvedčené antibakteriálne účinky. „Striebro zabíja až 600 alebo 700 druhov baktérií, takže naša spodná bielizeň zabraňuje rozmnožovanie baktérií,“ hovorí Justová. 

To, že má striebro antibakteriálne účinky, využívali už starí Rimania.  Používali strieborné taniere, misy, do vody dávali strieborné mince, aby udržiavali jedlo aj vodu dlhšie bez choroboplodných zárodkov a predchádzali najrôznejším chorobám. Ionty striebra ničia a bránia rastu baktérií, plesní, húb, kvasiniek a potlačujú nepríjemné zápachy.

 

Foto - silver-plus.sk

 

Trvalý účinok

Aj preto si muži vo veľkom nakupujú antibakteriálne boxerky. „Naše textilné výrobky s aplikáciou iontov striebra nespôsobujú žiadne alergie. Ionty striebra sú aplikované do vlákna takým spôsobom, že neprechádzajú z vlákna do pokožky a z vlákna nikdy nevyprchajú, tzn. že antibakteriálne účinky našich výrobkov sú zachované po celú dobu ich životnosti,“ hovorí Justová.

Tieto vlastnosti ocenia muži aj pri ponožkách. „Ničia baktérie, plesne a kvasinky, vstrebávajú pot a pohlcujú zápach nôh aj po celodennom nosení, dokonca urýchľujú hojenie rán a odrenín, liečia aj niektoré ochorenia vírusového pôvodu,“ dodáva Justová.

V zime u nej viac objednávajú muži ako ženy. Buď cez e-shop alebo prídu osobne do kamennej predajne v bratislavskej Petržalke. „Tam máme aj oblečenie bez striebra, aby si každý vybral, ale keď má niekto zdravotné problémy, či chce termo na šport, vieme všetko na mieru skombinovať,“ dodáva Justová.

 

Prečítajte si aj Na mykózy a pot zaberá striebro