Čoraz väčšie množstvo žien ale aj mužov sa práve počas zimného obdobia sťažujú na mimoriadne suchú a citlivú pokožku. Mnohí  dokonca vyhľadajú pomoc odborníka. Je minimum estetických  kliník, kde na takéto problémy myslia dopredu a investujú do výroby vlastných špeciálnych krémov.

Klinika Esthetic je týmto jedinečná. Klientom odporúča krémy z vlastnej produkcie kliniky Esthetic. Vyrobené sú podľa starej receptúry, ktoré vylepšujú poznatky najnovšej medicíny.

 

 

Vyrába a sama používa

Prirodzeným hydratačným faktorom pokožky je látka nazývaná urea, ktorá na seba viaže vodu. Práve  množstvo jej nedostatku určuje mieru problémov so suchou kožou. 

Ak sú problémy so suchou pokožkou intenzívne, môžu dokonca až začať strpčovať život. Vtedy je na mieste vhodná špeciálna liečba, krémami s obsahom chýbajúcich hydratačných látok, akou je práve urea.  Práve na tieto prípady myslí aj  dermatologička Alexandra Novotná, ktorá vyvinula krémy, pre všetky typy pleti. Najlepším testom ich účinku je ona sama, pretože krémy nie len vyrába podľa špeciálnej receptúry, ale ich aj sama využíva.

 

 

Urea je v pokožke síce bežne prítomná, no so zvyšujúcim sa vekom, sa jej obsah v koži znižuje. V dôsledku toho dochádza k jej ošupovaniu, popraskaniu a svrbeniu. Urea, ktorá je v kréme prítomná má antibakteriálny účinok, preto je vhodná aj pre pokožku so sklonom k tvorbe akné. Produkty určené na hĺbkovú hydratáciu pokožky sú obohatené o vysoké percento urey. Vďaka tomuto zloženiu sa obnovujú prirodzené vlastnosti pokožky a  jej prirodzená aktivita spolu s funkciou. Dermatologička Alexandra Novotná z Kliniky Esthetic odporúča starostlivosť o pleť je krémami doplniť aj o ošetrenie kyslou pleťovou vodou s nízkym pH faktorom na udržanie kyslého ochranného filmu na koži.

„Cura dabit faciei. V latinčine znamená  starostlivosť robí pleť krásnou. Preto je nesmierne dôležité okrem zdravého životného štýlu venovať starostlivosť aj pokožke.  V lete hydratovať a v zime vyživovať. Samozrejme nepoškodiť pritom organizmus,  nakoľko koža je najväčší orgán, takže prostredníctvom vstrebávania dokáže prijať množstvo chemikálií a konzervačných látok parfumov, ktoré organizmu neprospievajú,“ upozorňuje doktorka Novotná.

 

 

Pleť, vlasy a zuby sú hlavnou vizitkou ženy

Zimné krémy sú oproti letným ďaleko hustejšie, pretože nehrozí upchávanie pórov.

„Kozmetiku už vyrábam v lekárni desať rokov. Vždy som k tomu inklinovala.  Nie je to biznis v pravom slova zmysle. Krémy predávame iba u nás na klinike. Skôr mám z toho radosť a moje krémy nepomáhajú len mne, ale aj mojim klientom. Teším sa, keď sa ľudia vracajú späť a kupujú si ich pre seba a pre blízkych. Sama používam jedine zarábané krémy. Krásna pleť musí byť predsa vizitkou dermatológa. Aspoň by tomu tak malo byť. Veď ako by mi verili klienti, keby som nevedela pomôcť sama sebe. Pleť, vlasy a zuby sú hlavnou vizitkou ženy, že sa vie o seba postarať. Teším sa z toho, že moje krémy sú úspešné a vyhľadáva ich už aj zahraničná klientela. Dokonca diplomati, ktorí u nás pôsobili a opäť navštívia Slovensko, si k nám prídu doplniť zásoby našich krémov a pleťových vôd.“

Kozmetika MUDr. Alexandry Novotnej je jedinečná v receptúre, ktorou nadviazala na tradičné recepty starých skúsených dermatológov. Veď je žiačka pani primárky Eleonóry Lukáčovej , ktorá bola prvou dámou estetickej dermatológie na Slovensku.

„Veľa ma naučila. Neskôr, keď som cestovala po celom svete na kongresy, som recepty na kozmetiku dopĺňala, hlavne krémy o účinné zložky, ktoré priniesla súčasná veda. Zároveň bazírujem na čistote výroby,  ktorú vykonávame v lekárenských podmienkach. Dôsledne sledujem, aby  krémy neobsahovali ani jednu zbytočnú látku navyše. V jednoduchosti je dokonalosť. O tom som presvedčená.“

Na Klinike Esthetic nájde kozmetiku ku každému druhu pleti. Od pleťovej vody pre dva základné typy pleti a tri druhy krémov pre každý typ pleti. Na požiadanie dokonca vedia namiešať aj vlasovú vodu aj so šampónom. Ak chcete, aby kozmetika mala najdokonalejší účinok, po otvorení by ste ju mali skladovať v chlade. Dôvod je prozaický. Aby sa doma krémy pri používaní nekontaminoval z našich rúk, pretože krémy neobsahujú žiadne konzervačné látky. Veď naša pleť si to zaslúži.