Vybrali sme fit recepty z cukety, tu je našich 20 najlepších fit receptov s cuketou. Ak vám doma zostala cuketa, vyberte si s nami a pripravte si skvelé zdravé jedlo.

Fit recepty z cukety, 20 najlepších

Cuketa je skvelá. Určite súhlasíte. Málo kalorická, jednoduchá na prípravu, ľahko sa dá v záhradke vypestovať. 

A dajú sa s nej pripraviť skvelé a chutné jedlá. Receptov máme desiatky, tak sme rozhodli vybrať z nich tých 20 najobľúbenejších fit receptov. 

Cuketa, inak aj známa ako letná tekvica je síce ako príslušník druhu tekvicovitých pochádza z Ameriky, vznikla však šľachtením až na starom kontinente, teda v Európe. Konkrétne v Taliansku.

Cuketa a fit recepty z nej

Ku nám sa dostala pomerne postupne a jej popularita sa z roka na rok zvyšuje. Vyskúšajte naše recepty aj vy. Ak ste si cuketu ešte neobľúbili, určite vás to čaká.

Veľmi obľúbená je zapekaná s mozzarelou, alebo s mletým mäsom. Fantastické sú aj placky pečené v rúre.  Jednoducho ju pripravíte aj nastrúhanú, ale skvele chutí aj cuketová polievka.

Možností je veľa, výber už necháme na vás. Recepty nájdete nižšie. Napríkald tento na cuketový perník. Alebo vyskúšajte fit recepty z kuracích pŕs. Tu sú aj naše rýchle recepty z cukety.

Prečítajte si

Cuketa, top recepty z cukety na webe Dobrá Kuchyňa