Príprava cuketových placiek je rýchla a nenáročná. Jednoducho cuketové placky so syrom a mrkvou pečené v rúre sú naozaj výborný nápad. Vyskúšajte toto jedlo, budete si ho pripravovať znova a znova.

Cuketové placky

Chrumkavé cuketové placky so syrom a mrkvou pečené v rúre od ktorých nepriberiete sa rozhodne oplatí vyskúšať. Chutia naozaj skvele. Vo vlastnej kuchyni si nadýchané a zdravé placky robíme pravidelne a plánujeme v tom pokračovať.

 • Čas prípravy: 35 minút
 • Počet kusov: 12 placiek

Recepty z cukety a špeciálne cuketové placky sú posledné roky naozaj v kurze. Cuketa a cuketové placky z nej sú výživné, zdravé a málo kalorické. Cuketa je zelená kráľovná leta. Nechajte sa inšpirovať.

Skvelé placky, od ktorých nepriberiete sa rozhodne oplatí vyskúšať. Potešte svoje zdravie. Práve tejto úžasnej zelenine prináleží veľká pozornosť.

Vaša obľúbená kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás pripravených mnoho zaujímavých a chutných receptov práve z tejto zeleniny.

Jedným z nich je aj tento na výborné placky pečené v rúre, ktoré chutia fantasticky. Pripraviť si ich doma je rýchla a nenáročná práca. Skvele chutia so zeleninovým šalátom, ale aj s duseným či grilovaným mäsom. Poslúžia vám rovnako dobre ako príloha, ale aj ako hlavná časť jedla.

Chutilo vám? Napíšte nám do komentárov na facebooku, keď pošlete aj foto, budeme veľmi radi. Spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá. Pripravili sme pre vás z cukety chrumkavé cuketové placky, ale aj recept na chrumkavú prílohu z cukety.. Alebo si k plackám urobte utopence.

Ingrediencie na prípravu

 • 1 menšia cuketa alebo 1/2 väčšej cukety
 • 2 ks mrkvy strednej veľkosti
 • kúsok póru (cca 10 cm)
 • menšia hrsť strúhaného parmezánu (iného obľúbeného syra)
 • 1-2 kopcovité  polievkové lyžice špaldovej múky (pri bezlepkovej diéte vhodná múka alebo Solamyl)
 • 1 ks väčšie vajce (2 ks menšie)
 • cesnak podľa chuti (nemusí byť)
 • na dochutenie: soľ, kurkuma (skvelá na kĺby), drvená rasca, mleté čierne korenie (nemusí byť)
 • papier na pečenie

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Postup receptu na cuketové placky

 1. Najprv si očistíme a umyjeme zeleninu. Pri  väčšej cukete odstránime dužinu a jadierka. Cuketu nastrúhame na rezance. Ak je vodnatá, necháme ju "vypotiť". Znamená to, že ju trošku osolíme a necháme postáť. Cuketa pustí šťavu. Potom ju vyžmýkame, šťavu zlejeme. Mrkvu nastrúhame taktiež na rezančeky. Pór nakrájame na drobné kocky. Keď zvolíme aj cesnak, očistíme ho a pretlačíme, prípadne nastrúhame.


   
 2. K pripravenej zelenine pridáme vajce a nastrúhaný obľúbený syr. Výbornou voľbou je parmezán, pretože dodá plackám fantastickú chuť. Všetko spolu premiešame a okoreníme. Postupne pridávame špaldovú (bezlepkovú) múku podľa potreby. Mala by nám vzniknúť hmota, ktorá nesmie byť riedka. Keď je redšia, pridáme ďalšiu múku, môžeme pridať aj strúhaný syr. Väčší plech vystelieme papierom na pečenie.


   
 3. Veľmi dobrou pomôckou je mastný papier na pečenie na 1 000 použití. Nakoniec ho stačí iba poutierať. Plech môžeme vymastiť aj tukom. Na plech ukladáme lyžicou kôpky, ktoré tvarujeme do placky. Pečieme ich pri teplote 180 oC cca 20 minút do zlatista. Tieto cuketové placky nie sú mastné, vhodné pri rôznych diétach. Chutia skvele so zeleninovým šalátom, ale aj s duseným či grilovaným mäsom.

Tip na záver: Použijete na placky domácu väčšiu cuketu, ktorá má dužinu a jadierka? Vyskúšajte náš osvedčený recept na fantastickú polievku, ktorá chutí ako vývar. Kliknite nižšie. Z jednej veľkej cukety pripravíte zdravý obed pre celú rodinu. Pripravte si ciketové placky aj podľa nášho fotoreceptu.

Dobrú chuť. Vybrali sme pre vás recept na polievku z cukety, ktorá chutí ako vývar