Tu sú finalistky súťaže Čo dokáže mama O najkrajší výrobok od mamky 2015.

Hlasovať môžete na facebooku tu (kliknite).

 

1. Petra Hladká: Svadobná torta 

Žije v Senci a je hrdou maminou 1,5-ročnej čertice Larky. Piecť začala pred štyrmi rokmi a tejto záľube sa chce venovať aj profesionálne. Najväčšie zadosťučinenie jej spraví úsmev spokojného oslávenca alebo novomanželov. Jej srdcovkou sú torty pre najmenších.
 

 

 

2. Lenka Vodilová: Adventný kalendár 

Mamičke Lenke učarovali ručne vyrábané vecičky. Popri materských povinnostiach sa venuje výrobe originálnych vintage výrobkov a doplnkov do domácnosti. 

 
 
 
 

3. Mária Teplanová: Postavičky zo šúpolia

Levičanka Mária je matkou štyroch detí, už od malička mala záujem o umenie a ručné práce. Začala inklinovať k nie ľahkému remeslu, ktoré najskôr rozdávala a neskôr predávala na jarmokoch. Je to už 12 rokov, čo sa vytrvalo a s láskou venuje výrobe zo šúpolia.
 
 
 

 

4. Andrea Cisárová: Dekoratívne mydlo

Mamička 8-ročnej Lenky a 6-ročného Nikolasa. S veľkou láskou a nadšením vyrába mydlá rôznych tvarov a vôní. Tvorba pre ňu zároveň predstavuje terapiu umením.
 
 
 
 

5. Viktória Tarrová: Náhrdelník

Má dve deti a miluje asi všetky ručné práce. Začínala s korálikmi a Fimo hmotou, momentálne používa techniku decoupage, prácu so živicou, maľovanie, pletenie a niekedy kombinuje aj všetky techniky naraz. Najviac sa venuje šperkom. 
 
 
 
 

6. Iveta Ivanková: Maľované tenisky 

Dvojnásobná mamička vymenila kancelársku rutinu za umenie, ku ktorému vždy mala vzťah. Vo voľnom čase maľovala obrazy olejom a vyrábala šperky, aj kabelky z papiera. Maľuje tenisky a vždy iba v jednom páre, čiže všetky kúsky sú originálne. Výnimku tvoria len súrodenci, manželia, rodina, ktorí si žiadajú rovnako pomaľované tenisky ako set.
 
 
 
 

7. Lucia Rusiňáková: Torta - šijací stroj 

Býva v Piešťanoch spolu so svojou rodinkou, má dve deti. Najskôr jej učarovalo maľovanie portrétov, potom začala piecť torty. Ako sama hovorí, nie je to len cukrárska práca, ale aj kus sochárstva, maľby, predstavivosti. Jej originálny šijací stroj na zjedenie váži neuveriteľných 7,8 kg.
 
 
 
 

8. Eva Sokolová: Háčkovaná hračka 

Eva žije s svojimi dvoma deťmi v Trenčíne. Keď sa jej narodila dcérka, chcela ju fintiť. Veľmi sa jej páčili háčkované veci, no nikdy predtým háčik v ruke nemala. Nakúpila materiál, vyhľadala postupy a podarilo sa. Tvorí čiapky, svetríky, topánočky, avšak jej srdcovkou sú háčkované hračky.
 
 
 
 

9. Zuzana Straňanková: Omaľovánka pre dospelé ženy

Kreatívna mamička dcéry Mišky sa realizuje maľovaním a kreslením. Od malička rada kreslila a popri dcérke sa k tomu aj vrátila. Vytvorila limitovanú sadu omaľovánkových listov pre harmóniu ženy. Z jednej strany je obrázok, ktorý predstavuje jeden element zo života ženy, ten by mala mať v rovnováhe. Z druhej strany je básnička, ktorá ju k tomu pekne nasmeruje.
 
 
 
 

10. Iveta Košíková: Maľované šaty 

Má dve deti, malého syna a dcéru - maturantku. Venuje sa maľovaniu na textil, našíva kamienky, flitre a iné ozdoby. Pred pár dňami dokončila skvostné maľované šaty pre dcéru na stužkovú slávnosť.
 
 
 
 

11. Bronislava Froncová: Ergonomický nosič 

Má 23 rokov a je mamou 10-mesačného dievčatka. Po nociach šije ergonomické nosiče s láskou tak,
akoby všetky mali byť pre jej dcéru Miu. Šijací stroj oprášila práve vtedy, keď si z ponuky nosičov nevedela vybrať ten správny a pustila sa do roboty.
 
 
 
 

12. Dana Vrabcová: Náušnice 

Tvorivá duša - mamička 9-mesačnej dcéry Ely - na seba nenechala dlho čakať. Už počas tehotenstva začala po večeroch šiť krásne šperky. Ako ich sama nazýva, štebotavé šperky, jej robia aspoň takú veľkú radosť ako jej milé dievčatko.