LOS ANGELES. Čierna kožená bunda, ktorú mal na sebe americký herec a tanečník Patrick Swayze vo filme Hriešny tanec, vydražili v piatok v Los Angeles - necelých osem rokov po jeho smrti - za 62.500 dolárov. Na aukcii predmetov z jeho pozostalosti sa objavili stovky vecí vrátane surfu z filmu Bod zlomu a košele, ktorú mal oblečenú vo filme Duch, informovala dnes BBC.

 

 


Swayzeho vdova Lisa Niemi povedala, že má z predaja jeho vecí "zmiešané pocity". "Hoci je to veľmi pozitívne, je to tiež veľmi ťažké... Som však veľmi šťastná žena, že som mala takého muža ako bol Patrick, ktorý ma veľmi ľúbil." 

Cenu spomínanej koženej bundy, v ktorej chodil v Hriešnom tanci tanečník Johnny, odhadoval pôvodne aukčný dom na 6000 dolárov. Kúpil ju zberateľ spomienkových predmetov z Hollywoodu, ktorý o sebe povedal iba toľko, že sa volá Glenn.

 

Film Hriešny tanec.  Foto - TASR/AP

 

Aukcia sa uskutočnila napriek silnému odporu netere zosnulého. "Bolo to rodinné dedičstvo," povedala Danielle Swayzeová tlačovej agentúre Press Association. "Je fackou to tváre, že predáva tieto vzácne pamiatky," dodala. Swayze zomrel v roku 2009 na rakovinu pankreasu vo veku 57 rokov. 

.

Prečítajte si aj