LOS ANGELES. Playmate Dani Mathersovú súd v Los Angeles odsúdil na 30 dní verejnoprospešných prác za to, že si v šatni posilňovne odfotila zosmiešňujúcu selfie s nič netušiacou 71-ročnou nahou ženou v sprche.

Tridsaťročná modelka, ktorú preslávili akty pre pánsky magazín Playboy, fotku následne zverejnila na sociálnej sieti s komentárom, zosmiešňujúcim postavu staršej ženy. Na hlavu Mathersovej sa zosypala vlna kritiky a prípad získal značnú medializáciu. 

 

 

Za trest čistí grafity

Súd uznal Playmate roku 2015 vinnou z priestupku narušenia súkromia a za trest jej nariadil 30 dní čistiť grafity na uliciach Los Angeles. Mathersová takisto musí obeti zaplatiť 60 dolárov na nový ruksák, aby ju podľa batohu na fotke verejnosť nemohla ľahko identifikovať.

Zároveň dostala súdny zákaz fotiť alebo nakrúcať ľudí a zverejňovať takýto materiál na internete bez ich vysloveného súhlasu či mať fotoaparát alebo kameru na miestach, kde ľudia môžu byť nahí alebo očakávať súkromie.

Mathersová sa za fotku verejne ospravedlnila a tvrdí, že ju chcela použiť pre účely súkromnej komunikácie a zverejnila ju len omylom. Jej právnici uviedli, že v dôsledku vlny kritiky prišla o prácu rozhlasovej moderátorky a niekoľko modelingových zákaziek.

 

Dani Mathersová na súde.   Foto - TASR/AP 

 

Kalifornia sprísnila zákon

"Naozaj sa hlboko ospravedlňuje za to, čo sa stalo," vyhlásil Mathersovej obhajca Thomas Mesereau. "Nikdy nečakala, že to takto dopadne. Nikdy nechcela nikomu ublížiť."

Mesereau zároveň obvinil obžalobu, že obeti spôsobila omnoho väčšiu škodu súdnym procesom, ktorý si získal pozornosť médií po celom svete.

V reakcii na prípad schválil tento týždeň zákonodarný zbor štátu Kalifornia sprísnenie zákona na ochranu súkromia, týkajúceho sa šírenia polonahých či nahých fotiek bez súhlasu takto odfotených osôb. 

.

Prečítajte si aj Princezná Mako si berie Princa mora. Keďže je neurodzený, musí opustiť cisársku rodinu