Snažíte sa zachrániť mútnu huspeninu a urobiť z nej krásne číru? Existuje jednoduché a efektívne riešenie, ktoré využíva vlastnosti vaječných bielkov práve na čistenie vývaru.

Mútna huspenina

Máme pre vás recept ako s použitím vaječných bielkov z niekoľkých vajec vrátiť váš mútny vývar na huspeninu na pôsobivú, číru tekutinu. Tento tradičný a osvedčený postup je základom pre pripravenie perfektnej huspeniny a zároveň ponúka možnosť zachovať plnú chuť vývaru.

Počet bielkov potrebných na vyčistenie jedného litra mútneho vývaru na huspeninu závisí od jeho stupňa mútnosti. Vo všeobecnosti sa odporúča použiť 1-2 bielky na liter vývaru. Toto množstvo by malo byť dostatočné na viazanie nečistôt a zabezpečenie čírej konzistencie polievky.

Ak je vývar na huspeninu mimoriadne mútny, môžete použiť až 3 bielky na liter. Vždy je však lepšie začať s menším množstvom a podľa potreby pridať viac.

Po pridaní bielok do vývaru a pomalom varení by ste mali vidieť, ako bielka viažu nečistoty a vytvárajú na povrchu vývaru penovú vrstvu, ktorú následne môžete odstrániť lyžicou, alebo precedením.

Skúste aj ďalšie naše texty na tému huspenina. Čistá huspenina, ako ju dosiahnuť? Kedy soliť huspeninu a čo robiť, aby huspenina stuhla. Tu je aj Maďarská huspenina. A skúste aj text aké je najlepšie mäso na huspeninu.

Ingrediencie

  • Bielky z niekoľkých vajec (1-2 bielka na liter vývaru v závilsoti od mútnosti)
  • Potrebné náradie: metlička, sitko alebo čistá obarená handra, hrniec na polievku, pokrievka,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. Príprava bielok: V miske vyšľahajte bielky do peny. Množstvo závisí od objemu vývaru. Bežne sa používajú 1-2 bielky na liter vývaru v závilsoti od jeho mútnosti.
  2. Zamiešanie bielok: Odstavte hrniec s vývarom z ohňa. Pomaly a postupne zamiešajte vyšľahané bielky do odstaveného vývaru, pomôžu zachytiť nečistoty a zvyšky, ktoré spôsobujú mútnosť vývaru.
  3. Pomalé varenie: Vráťte hrniec s vývarom na sporák. Nechajte ho pomaly variť pod pokrievkou asi 15 minút. Tento proces pomáha bielkam viazať nečistoty a vznášať sa na povrch.
  4. Preceďte vývar: Po skončení varenia vývar preceďte cez jemné sitko alebo čistú gázu, aby ste odstránili zrazené bielky a nečistoty.
  5. Dokončenie: Výsledkom bude čistý a číry vývar, ktorý môžete použiť ako základ pre vašu huspeninu alebo iné jedlá.
  6. Poznámka: Mútna huspenina pripravená z mútneho vývaru je stále jedlá a chutná, takže ak vám nezáleží na jej vzhľade, môžete ju použiť tak, ako je.

Dobrú chuť.

Videorecept