Celý svet pozoruje lietadlo, ktoré letí zlým smerom. O chvíľu mu zrejme dôjde palivo. Je dosť možné, že narazí do prekážky a rozbije sa. Pilot nechce nikoho z kontrolnej veže počúvať. Poznáte to? Nie, nejde o opakovanie tragédie nemeckého lietadla vo francúzskych Alpách. Ide o grécku tragédiu.

Však sme v nedeľu v priamom prenose sledovali hlasovanie pasažierov letu gréckych aerolínií Tsipras Air. Pilot sa na cestujúcich obrátil s otázkou, či ma počúvať kontrolnú vežu alebo letieť podľa vlastných pravidiel, bezstarostne, bez šetrenia.

My tu zo Zeme tomu veľmi nerozumieme. Veď taký let sa môže skončiť katastroficky. Ohrozuje nielen gréckych pasažierov. Stojí tiež strašne veľa peňazí. Aj tých, čo sa tomu len prizerajú, aj tých, čo sa snažia pomôcť.

Nerozumieme tomu, ako sa môžu cestujúci radovať z toho, že sa väčšina vyjadrila za prerušenie spojenia s kontrolnou vežou.

Show must go on! Letušky naďalej ponúkajú výborné drinky, cestujúci a personál sa zabávajú. Je to o gréckom temperamente? Je to o nezrelosti? Je to o nezodpovednosti? Je to o národnej hrdosti?

Možno musia sami niekde pristáť a potom si sami znova budovať svoj štát? Škoda len, že to stojí toľko nervov. Veď, kto by nemal strach, keď vidí lietadlo, ktoré sa ženie rovno do priepasti? Len, aby už pristáli. Veď krúžia nad našimi hlavami. 

 

 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.