Tie najlepšie zimné polievky z webu Ženy v meste. Máme rokmi overené recepty s výberom zimných polievok. Vyskúšajte si ich pripraviť s nami.

Najlepšie zimné polievky

Polievky patria na webe ženy v meste medzi najpopulárnejšie recepty. Špeciálne počas zimných mesiacov, keď naše telá potrebujú zahriať častiejšie. Tu je výber tých najobľúbenejších.

Medzi tie najobľúbenejšie u nás patrí kulajda. Pri tejto dokonalej zimnej polievke ide o vynikajúce prepojenie kyslej a sladkavej chuti, húb a zemiakov. Hustá polievka, ktorá nepotrebuje ani druhé. Správne sa hovorí, že polievka je základ dobrého obedu

Rovnako ani s fazuľovou polievkou nič neprehráte. Ide rovnako o jednu z naj polievok na Slovensku. Aj v tomto prípade ide vlastne o plnohodnotné a zdravé hlavné jedlo.

Ešte pokračovanie? Máme pre vás však aj overený recept ako pripraviť vynikajúci boršč. Ide o dokonalú zimnú polievku, ktorú sa rozhodne oplatí vyskúšať. Chutná a sýta polievka z vývaru a zeleniny poteší aj vaše zdravie práve v tomto období, pochutí si celá rodina. 

Polievky v zime

Na záver sme si nechali držkovú, ktorá patrí medzi najtradičnejšie slovenské recepty. Určite si ho odložte. Pre držkovú polievku je typické, že ju alebo milujete, alebo nemáte radi. V skutočnosti je to dobrá skutočná delikatesa.

Tradičná držková polievka patrí medzi desiatové, ktoré sú výdatné a sýte polievky. Má špecifickú a nezameniteľnú chuť.  Vyskúšajte aj naše recepty na najobľúbenejšie jedlá Slovákov. Tu sú zase recepty na husté krémové polievky.