Vážený pán premiér,

 

teším sa , že všetko dopadlo dobre! Úprimne! Teda snáď, keďže ste sa po 4 dňoch od prepustenia z nemocnice objavili na rokovaní vlády.  Viem, s Vaším zdravím si môžete robiť, čo chcete.

Vystrašili ste ma však preto, že si z Vás niekto zoberie príklad. A to až také hrdinské nie je. Solidárne sme sa totiž všetci zložili na Vašu V.I.P. opateru, ktorá Vám ako premiérovi prináleží. Nesúhlasím s názormi, možno aj vašich voličov, že keby ste boli „obyčajný človek“ už to máte dávno za sebou. Ste jednoducho premiér a lekárska pozornosť, ktorú ste dostali, bola úplne namieste. Nesúhlasím však s tým, ako dehonestujete prácu našich špičkových odborníkov, ktorí pre Vašu záchranu urobili maximum a to aj za naše peniaze. Premiér má byť príkladom pre obyvateľov, aj pacientov. Vašim skorým nástupom do práce ste sa vysmiali nám všetkým. Daňovým poplatníkom aj špičkovým lekárov. Buďme si navzájom solidárni a nielen vtedy, keď nám to vyhovuje. Buďte prosím solidárny k daňovým poplatníkom tejto krajiny, ktorí vám zaplatili nadštandardnú zdravotnú starostlivosť a dodržiavajte liečebný režim tak, ako ho dodržiavajú vaši občania.

Buďte opatrný, pán premiér, veď sa na Vás môže nahnevať aj Vaša zdravotná poisťovňa a žiadať od Vás kompenzáciu všetkých zákrokov a liečby, pre nedodržiavanie odporúčanej liečby, tak ako pri obyčajných obyvateľoch. A tiež by som bola opatrná aj pri Sociálnej poisťovni, pretože ak ste na PN-ke a nezdržujete sa na stanovenej adrese, bude od Vás žiadať celú úhradu PN-ky rovnako ako pri obyčajných ľuďoch.

Pán premiér,

prosím buďte príkladom obyvateľom tejto krajiny. Buďte príkladom, že vynaložené financie na liečbu majú zmysel iba vtedy, ak dodržiavajú liečebný režim. Táto krajina má totiž zdravotníctvo v takom stave, že si takýchto nezodpovedných pacientov jednoducho nemôže dovoliť. Veď aj  minister zdravotníctva Drucker už verejne ohlásil, že stav nášho zdravotníctva je tak hrozivý, že ročne u nás zomrú zbytočne tisícky pacientov! Tak by sme potrebovali, aby to málo peňazí, ktoré v našom zdravotníctvo niekto nerozkradne, ostalo na tých, ktorí sú k svojmu zdraviu zodpovední a vážia si ho.

Ak má klasik nášho slávneho parlamentu Béla Bugár enormný strach o 6-mesačné dieťa, s ktorým chcela v šatke matka Petrík stráviť v rokovacej miestnosti NR SR 15 minút a grémium rozhodlo, že je to pre dieťa nebezpečné, lebo by sa mohlo nakaziť, tak ako je nebezpečné rokovanie vlády pre premiéra s dvojnásobným bypassom?  Slovami podpredsedu parlamentu jeden môže mať takú chrípku, iný neviem čo a dieťa ešte nie je zaočkované. Pán premiér, keď vás prepúšťali z nemocnice, určite Vás lekári vystríhali kontaktu s chorými! Neviem si ani predstaviť, aké môže mať pre Vás následky, ak Vás niekto nakazí chrípkou, ktorá má v týchto dňoch vzostupnú tendenciu. Pán premiér, dbajte prosím o svoje zdravie. Veď ešte aj ten váš koaličný partner Bugár upozornil, že loviť politické body cez dieťa nesvedčí nikomu, tak ich nelovte cez Váš bypass, na ktorý sme sa Vám všetci solidárne zložili. Váš partner Béla Bugár argumentoval aj tým, že väčšina matiek nemôže mať deti v práci. "Pri páse alebo pri pokladni nemôžete mať dieťa," povedal. Pán premiér, ale ani drvivá väčšina pacientov po dvojitom bypasse sa nemôže 4 dni po prepustení z nemocnice vrátiť do zamestnania. Nadriadený by ho hnal domov. Tú zodpovednosť by si totiž na seba nezobral. Tak prosím buďte s takými pacientmi solidárny a buďte im vzorom! Určite si to zaslúžia.

 Lebo nenahraditeľných sú plné cintoríny.

 

Prečítajte si aj Karma je zdarma