Sedem desiatok súťažiacich z dvadsiatich krajín sveta a medzi nimi ešte iba 18-ročná česká študentka Strednej odbornej školy Katarína Vymazalová. Práve ona sa postarala o poriadny rozruch, keď ovládla svoju kategóriu a stala sa majsterkou sveta prestížnej súťaže Tea Masters Cup v Číne. Miešaným nápojom z čaju sa pritom začala venovať až počas stredoškolských štúdií.

„Keď som nastúpila na školu, pozerala som sa na ponúkané kurzy a hovorím si, tu je nejaký tea tender, tak to skúsim. Nič za to nedám, zistím, čo to je a naučím sa niečo nové. A keď som si tým kurzom prešla, tak ma to úplne okúzlilo,“ spomínala na začiatky v rozhovore pre české médiá. Pre milovníkov čaju teraz pripravuje najrôznejšie miešané kokteily. Jeden ponúka aj na spestrenie teplých dní.

 

TEEKANNE BANANA KOKTEIL - studený

 

Ingrediencie:

2 cl banánového džúsu

4 cl čaje Teekanne Green Tea Echinacea-Lime

1 cl cukrového sirupu MONIN

1 cl citrónovej šťavy

pár lístkov mäty

 

Postup:

Do približne pol litra vriacej vody vložte 3 vrecúška čaju TEEKANNE Green Tea Echinacea-Lime. Nechajte ho lúhovať dlhšie ako zvyčajne, aby sa do vriacej vody dostalo čo najviac aromatických látok a vznikol vám koncentrát výraznej chuti. Odporúčame vrecúška lúhovať aspoň 10 minút. 4 cl vylúhovaného čaju nalejeme spoločne s džúsom, sirupom a citrónovou šťavou do veľkého pohára s ľadom a dôkladne premiešame. Finálny kokteil nalejeme do pripraveného pohára a môžeme ozdobiť mätou.