BRATISLAVA. Sú to len deti, ale preukazujú často viac odvahy ako dospelí. V bratislavskom V-klube si za to, čo robia pre iných, prevzali ceny a užili si potlesk publika na slávnostnom vyhodnotení projektu Detský čin roka 2015.

„Prekvapilo ma veľa silných príbehov a rôznych osudov. Myslím si, že deti to nemajú ľahké a napriek tomu to prekonávajú s radosťou a úsmevom," uviedla pre TASR koordinátorka projektu Detský čin roka Magdaléna Fábryová.

 

Detskí hrdinovia roka:

 

Eliška Ištoková a kolektív z Trnavy si preberá cenu v kategórii - "Pomoc rovesníkom" za podporu kamaráta spolužiaka Jakuba (vľavo) pri liečbe nádorového ochorenia.

 

 

Adam Kreškóci z Nových Zámkov si preberá cenu v kategórii - "Pomoc ľuďom" za darovanie penazí k narodeninám deťom z Ugandy.

 

Lacko Zorad z Prievidze si prevzal cenu v kategórii - "Dobrý nápad" za podporu bývalého spolužiaka v detskom domove Filipa (vľavo).

 

 

Viktor Dezider Dani z Košíc, ktorý si prevzal cenu v kategórii - "Záchrana života" za záchranu kamaráta, ktorý spadol do výťahovej šachty.

 

Laura Antolová z Nitry si preberá cenu v kategórii - "Pomoc prírode" za starostlivosť o zranenú srnku.

 

Levente Béniy z Komárna si preberá cenu v kategórii - "Sašky Fischerovej - Malý veľký čin" za vytvorenie radostného ovzdušia a šírenia láskavosti medzi ľudmi.

 

Prečítajte si aj Keď dieťa sníva, len počúvajte