BRATISLAVA. Do Siene slávy uviedli včera počas vyhlasovania víťazov 18. ročníka ankety osobností televíznej obrazovky OTO 2017 herca Milana Kňažka. Ten ako jeden z mála otvorene vyjadril podporu protestom na počesť zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, hoci mu to neodporúčali.

 

 

 

Kňažko: Povedali mi, že vyjadriť sa je nevhodné

„Pôvodne som si myslel, že keď je to živý vstup v televízii, že sa vyjadrím aj k tomu, čo sa okolo nás deje. Ale niektorí mi povedali, že to je nevhodné," povedal Kňažko, ktorý mal na saku odznak s heslom #Allforjan.

"Sme však svedkami toľkých nevhodných vecí okolo nás, že mi dovoľte, aby som poďakovanie začal tým, že sa poďakujem tým mladým ľuďom, že nám prinášajú nádej na zmenu,“ uviedol Kňažko.

 

Foto - facebook Anketa OTO

 

„Držím vám palce dievčatá a chlapci. Vydržte! Nedajte sa znechutiť. Ani unaviť, pretože to, čo robíte, ste na strane pravdy. Máte na to právo, dokonca je to vaša povinnosť k vašej budúcnosti. Takže ja vám ešte raz ďakujem. A som s vami,“ povedal a vyjadril sa k rekonštrukcii vlády.  „A teraz sa dotknem aj tej druhej strany a navrhnem aj niekoľko mien do zásadnej rekonštrukcie vlády: ja si myslím, že ministrom financií by sa mal stať Bašternák, ministrom vnútra Kočner a predsedníčka vlády by mala byť Trošková. Ja si myslím, že už niečo pochytila od premiéra, dúfajme, že pán premiér nepochytil nič od nej,“ dodal na záver Kňažko.

Vyjadrení k aktuálnej politickej situácii zaznelo menej ako minulý týždeň pri odovzdávaní cien Českého leva, keď sa galavečer niesol jednoznačne v politickom duchu. Zuzana Kronerová vo svojej ďakovnej reči podporila úsilie slušných ľudí bojujúcich proti arogancii moci, Táňa Pauhofová i viacerí prítomní mali na šatách odznak  #AllforJan. 

 

 

Markovič: Soros? Prestaňme citovať neúspešných

Pri odovzdávaní cien OTO tomu tak nebolo. Niekoľko poznámok však zahnelo. „Chcem pozdraviť východné Slovensko, lebo si nemyslím, že tam nič nie je,“ uviedol Sajfa, ktorý program moderoval. Narážal tak na vyjadrenie odstupujpceho premiéra Fica, ktorý europoslancom vysvteľoval, že talianska mafia nemôže byť na východnom Slovensku, pretože tam nič nie je.

Počas programu vystúpil aj Milan Markovič. „Niečo sa deje, že to risknú – mňa a v priamom prenose. Kto je za tým, žeby Soros? Ale prestaňme citovať neúspešných. Sú také mená, že neviete, kto sa za kým skrýva. Že vraj aj Ficko sa dnes volá Pellegrini,“ povedal k súčasnému dianiu.

Cena OTO pre populárne tváre a programy televíznej obrazovky sa odovzdávala v štrnástich kategóriách. Moderátorom spravodajstva sa stal Ľubomír Bajaník (RTVS), Jozef Kubáni (Joj) si prevzal sošku za oblasť redaktor spravodajstva. „Prišiel som dnes z východu, kde vraj nič nie je, tak tam aspoň Ota prinesiem,“ vyhlásil Kubáni.

 

Speváčka Mária Čírová.  Foto - facebook Anketa OTO

 

Dve sošky za najlepšieho moderátora športu a komentátora športu si z javiska opery SND odniesol Marcel Merčiak (RTVS), ktorý ich má už dvanásť.

Osobnosťou TV publicistiky sa stala Kristína Kövešová (Markíza), ktorá cenu venovala „všetkým slušným a dobrým ľuďom na Slovensku. Preto posielam cenu Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej.“

 

Osobnosť TV publicistiky Kristína Kövešová (Markíza).  Foto - facebook Anketa OTO

 

Dve sošky má Vinczeová a Merčiak

Cenu v kategórii moderátor TV programov si prevzala Adela Vinczeová, ktorá zároveň získala aj ocenenie absolútny OTO za najväčší počet hlasov spomedzi víťazov všetkých kategórií. Je tak rekordérkou v počte ocenení, má ich momentálne pätnásť.

Hlasovanie televíznych divákov rozhodlo o tom, že spevákom roka sa stal Ondrej Kandráč, speváčkou Mária Čírová, v kategórii hudobné skupiny si cenu prevzala skupina IMT Smile.

„Milujem túto krajinu, tak si ju prosím upracme,“ povedal Michal Hudák, ktorý sa stal víťazom v kategórii herec. Herečkou roka je Lujza Garajová-Schrameková. 

V kategórii seriál roka získal najviac hlasov seriál Naši (Joj), programom roka sú Extrémne premeny (Markíza), kategóriu zábavných programov vyhrala Zem spieva (RTVS). Cenu týždenníka Plus 7 dní, o ktorej rozhodujú novinári a redakcia tohto týždenníka, získal zábavný program Inkognito (Joj). 

 

Foto - facebook Anketa OTO