Vo filme Danny Collins dostane famózny Al Pacino, hrajúci starnúcu rockovú legendu, list od Johna Lennona. Dostane sa k nemu až po 40 rokoch. Tento list spustí sériu udalostí, ktoré zmenia jeho život. Film má v sebe všetko. Humor, dojatie, zamyslenie sa nad životom a nad tým, ako často prehliadame dôležité veci a ľudí okolo seba na úkor vecí nepodstatných. Jeden papier to celé môže zmeniť.

Včera bol zvláštny deň. Stretla som človeka, ktorý dal výpoveď, pretože sa mu nepáčilo ako sa k nemu správa jeho šéf, a povedal si, že má svoju cenu a nechce v práci prichádzať o to najdôležitejšie. O seba. Stretla som človeka, ktorý nečakane dostal výpoveď a vlastne to bola tá najlepšia vec, ktorá sa mu mohla stať.

Jeden list papiera nám niekedy vie poriadne otriasť životom. Keď sa dozvieme zlé výsledky u lekára alebo, že čakáme dieťa. Keď zistíme, že sme prišli o všetky peniaze alebo, že sme zdedili veľký majetok. Keď nás povýšia alebo naopak “ponížia”.  Jeden list papiera môže mať veľkú silu.

Každé rozhodnutie, či už ho robíme z vlastnej vôle alebo preto, že nám ho dá niekto na papieri, má len takú silu, akú mu dáme my. Papier nás môže úplne zničiť, ale môže nám dať aj obrovskú možnosť zmeniť veci. Každý papier nám dáva šancu postaviť sa k tomu tak, ako sa rozhodneme.

Jeden múdry človek mi povedal: “Ešte pred týždňom som presne vedel, kam sa bude uberať môj život najbližších 10 rokov. Dnes neviem ani to, čo bude zajtra. Ale viem, že keď odsmútim svoje straty, budem sa opäť vedieť postaviť na nohy a začať odznova.” Nech si už na papieri o sebe prečítate čokoľvek, nech to akokoľvek zmení vaše plány, nech vás to akokoľvek zraní, vždy viete, že je to signál, aby ste mohli dokázať niečo iné.

Aj ja som včera urobila v živote dôležité rozhodnutie. Otvára sa predo mnou nová cesta a neviem, kam ma zavedie. Môžem sa toho báť, ale môžem to zobrať aj ako novú možnosť. Vyberám si to druhé.

 

 

 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.