Limuzína, striptíz a bujará zábava. Aj keď sa rozlúčky so slobodou zmenili na akúsi zmesku zvykov, prevažne z amerických filmov, stále ide o obľúbený typ osláv aj na Slovensku. Kedysi oslava, ktorá sa spájala hlavne s mužmi, začína byť čoraz populárnejšia aj v kruhoch žien. Ako tvrdí Katarína Sláviková z agentúry rozlucky.sk, ktorá organizuje podobné párty už 10 rokov, viac ako 70 percent jej klientov sú ženy. 

 

 

Nenútiť nevestu piť, keď nechce

Zorganizovať rozlúčku so slobodou môže byť celkom umenie. Preto sa čoraz viacej kamarátok nevesty obracia na agentúry, ktoré celú oslavu vybavia za nich. Aj pri tejto možnosti si však treba dať pozor na zopár vecí. Najväčšiu komplikáciu vidí Sláviková v načasovaní.

„Veľa klientok sa ozve deň-dva pred oslavou. Keď sa robí všetko na poslednú chvíľu, môže sa stať, že nestihneme pripraviť program podľa ich predstáv, lebo nebude voľný termín. Vtedy musíme hľadať alternatívy.“ hovorí a dodáva, že najideálnejšie je riešiť rozlúčky v dvojtýždňovom predstihu.

Dôležitý je aj dátum svadby. „Rozlúčka by nemala byť týždeň pred svadbou, keď má nevesta plnú hlavu výzdoby a výslužiek.“ Pozorne treba počúvať, čo sa páči hlavne neveste. Ak má rada pokojnejšie a komorné oslavy, veľká párty so striptérom, navyše za účasti nevestinej babky, môže pôsobiť nekomfortne a párty roka sa zmení na fiasko. Často býva problémom alkohol, keď nevestu nútia, aby pila. Podľa Slávikovej treba myslieť na to, aby z rozlúčky nevesta niečo mala. Teda, aby na samotnú rozlúčku mala aspoň nejaké spomienky.

 


Ilustračné foto - Pixabay.com

 

Ženy sú kreatívnejšie

Rozdiely môžeme badať v spôsoboch, ako chcú oslavovať muži a ženy. „Program pre mužov býva väčšinou taká klasika – denná aktivita, napríklad strelnica, veľká večera spojená s dámskym striptízom,“ hovorí Sláviková. Naopak, dámy pristupujú k oslavám kreatívnejšie. Snažia sa zapojiť aktivity, ktoré sa neveste môžu páčiť. „My máme najnovšie v ponuke orientálny tanec, pole dance, teda tancovanie pri tyči či kurz miešania nápojov.“

Na svoje si prídu aj ženy, ktoré rady kreslia, na novej aktivite nezbedné kreslenie, kde sa kreslí model, alebo pri viazaní vencov na hlavu. Katarína Sláviková vidí rozdiely aj v tom, ako odlišne pristupujú k organizovaniu osláv obe pohlavia. Zatiaľ,čo páni sa rozhodujú pomerne rýchlo a neriešia príliš program, ženy majú veľa otázok, pedantne vyberajú program, nechávajú si priestor na premyslenie a často menia názor.

„Váhajú viac ako muži. Ale môže to byť aj tým, že práve muži sa nám ozvú dva dni pred oslavou a kvôli nedostatku času nemajú veľmi z čoho vyberať.“

 


Foto - rozlucky.sk

 

Polovica klientok chce mužský striptíz

Opýtali sme sa žien, ktoré sa v najbližších mesiacoch vydávajú, či chcú mať na rozlúčke so slobodou pánsky striptíz. Odpovede sa rôznili. „Hm, nechám sa prekvapiť, čo vymyslí moja sestra – družička. Ale naznačila som jej, že by som chcela mať striptéra. Príde mi to ako dobrá príležitosť.“

„Nebránim sa ísť na striptíz, práve naopak. Len by som asi nechcela mať súkromného striptéra, ktorý by sa venoval len mne. Nech sa predsa zabavia aj kamošky.“

„Striptíz nechcem mať. Myslím si, že ak sa silou mocou chcem pozerať na nahého muža, môžem aj teraz, aj po svadbe.“

Aj agentúra Kataríny Slávikovej, ktorá organizuje podobné oslavy v Bratislave a v Košiciach, má v portfóliu pánsky striptíz. „Približne 50 percent žien chce mužský striptíz. Tie, ktoré sa preň nerozhodnú, majú na výber z iných aktivít.“ A možností je naozaj veľa. Od wellnessu, kurzov až po výlety či paintballu. „Hlavné je myslieť na nevestu,“ dodáva s úsmevom Sláviková.

 


Foto - rozlučkky.sk

.

Prečítajte si aj Svadba môjho najlepšieho priateľa