Silný vietor zabil v Nitre 14- ročné dievča. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti a zároveň informáciu potvrdila pre TASR.

Silný vietor - výstraha pre celé Slovensko - fotogaléria kliknite tu: 

"V Nitre vplyvom silného vetra spadol strom na žiakov základnej školy na prechádzke. Na mieste zomrelo 14 ročné dievča. Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne," uvádza polícia. "Strom pri páde zasiahol tri maloleté osoby, z ktorých dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru a jedno udalosť neprežilo. Zranené osoby sú v opatere zdravotníkov a budú prevezené do nemocnice. Psychológovia HaZZ poskytujú na mieste nešťastia krízovú intervenciu," dodávajú hasiči.

SHMÚ dnes vydal varovanie pred silným vetrom pre celé územie SR.

 

Silný vietor - výstraha pre celé Slovensko

Na mieste nešťastia zasahujú záchranné zložky. "Hasiči momentálne zasahujú na cyklotrase pri futbalovom štadióne pod Zoborom v Nitre, kde následkom silného nárazového vetra došlo k pádu stromu," uvádza HaZZ na sociálnej sieti.

"Strom pri páde zasiahol tri maloleté osoby, z ktorých dve utrpeli zranenia rôzneho charakteru a jedno udalosť neprežilo. Zranené osoby sú v opatere zdravotníkov a budú prevezené do nemocnice. Psychológovia HaZZ poskytujú na mieste nešťastia krízovú intervenciu," píše sa vo vyhlásení. 

Dve zranené deti, ktoré zasiahol spadnutý strom v Nitre, sú mimo ohrozenia života. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa nitrianskej fakultnej nemocnice Tatiana Timková.

Nemocnica bližšie nešpecifikovala, aké zranenia deti po zásahu padajúcim stromom utrpeli. „Podľa informácií od lekárov si zranenia jedného z detí vyžiadali operačný zákrok. Druhé musí podstúpiť ešte niekoľko vyšetrení. Dôležité je, že obe deti sú mimo ohrozenia života,“ doplnila Timková.