Slovenské halušky s bryndzou sú jedným zo zástupcov tradičnej slovenskej kuchyne, ponúkajúc dokonalú harmóniu jemných zemiakových halušiek zmiešaných s bryndzou a doplnené chrumkavou slaninkou. Tento jednoduchý, avšak útulný pokrm ponúka neodolateľnú kombináciu chutí, ideálnu na každú príležitosť.

Slovenské halušky s bryndzou

Pridajte do svojho receptového repertoáru tento tradičný slovenský recept na slovenské halušky s bryndzou, ktorý vás zavedie do srdca slovenskej kuchyne.

Všetci vieme, že recept nie je náročný, výsledkom je však bohatý pokrm, ktorý kombinuje jemnú chuť zemiakových halušiek s výraznou a pikantnou bryndzou, doplnený o chrumkavú slaninku. Tento recept je nielen sýty a chutný, ale aj flexibilný, umožňujúci rôzne variácie.

Či už ste milovníkmi tradičných chutí alebo hľadáte spôsoby, ako experimentovať, halušky s bryndzou vám ponúkajú ideálnu platformu. Dodajte svojmu jedlu štipku osobitosti s menej tradičnými ingredienciami, ako sú čerstvé bylinky, pikantné korenia, rôzne druhy syrov alebo opražená cibuľka.

Tento recept na slovenské halušky s bryndzou je ideálny na rodinné večere počas týždňa alebo aj ako špeciálna pochúťka na zdieľanie s priateľmi a rodinou. Pripravte sa na potešenie s touto klasikou našej kuchyne. A tu je odpoveď na otázku aká múka na halušky. Tu je aj recept na halušky bez zemiakov.

Ingrediencie

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Príprava slaniny: Slaninu pokrájajte na kocky a opečte na panvici do chrumkava.
 2. Príprava zemiakov: Očistené zemiaky postrúhajte na jemno, buď na strúhadle alebo v mixéri.
 3. Príprava cesta: K postrúhaným zemiakom postupne pridávajte polohrubú múku a soľ. Spracujte na tuhšie cesto. Cesto by malo byť dostatočne pevné, aby sa halušky nerozpadali pri varení.
 4. Príprava bryndze: Bryndzu rozdrobte na dno väčšej nádoby.
 5. Varenie halušiek: Do veľkého hrnca dajte zovrieť osolenú vodu. Cesto overte povarením jednej halušky - nesmie sa rozpadnúť. Halušky tvorte ručne alebo použite haluškár a hádžte ich do vriacej vody.
 6. Dokončenie Varenia: Počkajte, kým halušky vyplávajú na povrch, potom ich ešte krátko povarte. Scedené halušky pridajte do nádoby s bryndzou.
 7. Miešanie: Slovenské halušky dôkladne premiešajte s bryndzou.
 8. Podávanie: Hotové slovenské halušky s bryndzou podávajte s opečenou slaninkou a kyslým mliekom.

Tipy na ozvláštnenie

 • Pridanie čerstvých byliniek: Pridajte čerstvú petržlenovú vňať alebo pažítku pre svieži nádych.
 • Pikantný nádych: Pre milovníkov pikantných chutí môžete pridať do halušiek trochu mletej červenej papriky alebo kúsky chilli.
 • Viac syrov: Okrem bryndze môžete pridať aj iné druhy syrov, ako napríklad syr feta alebo kozí syr, pre odlišnú chuť.
 • Zeleninová variácia: Skúste pridať do vody, v ktorej varíte halušky, trochu zeleninového bujónu pre ďalšiu chuťovú vrstvu.
 • Podávanie s opraženou cibuľkou: Opražte trochu cibule do zlatista a posypte ňou hotové halušky.
 • Skúste aj náš recept na bryndzové halušky od babičky alebo Liptovské bryndzové halušky. A tu rje ecept na strapačky s kyslou kapustou. Skúste aj recept na cesto na halušky. Tu je aj náš overený recept na halušky z hrubej múky.

Videorecept