Halušky bez zemiakov s bryndzou je jednoduchým a chutným jedlom, ktoré vám umožní vychutnať si tradičnú slovenskú kuchyňu.

Halušky bez zemiakov

Recept na halušky bez zemiakov s bryndzou je jednoduchým a chutným jedlom, ktoré vám umožní vychutnať si tradičnú slovenskú kuchyňu bez strúhania zemiakov. Tieto halušky sú prípravené bez zemiakov, čo im dodáva špecifickú textúru a chuť.

V kombinácii s čerstvou bryndzou, kyslou smotanou a opečenou slaninou (alebo inými variáciami) ponúkajú bryndzové halušky bez zemiakov jedinečný gastronomický zážitok. Tu je jednoduchý nápad, ako pripraviť toto jedlo a nápady na jeho vylepšenie.

Tu je aj overený recept na liptovské bryndzové halušky. A tu je zase text s odpoveďou aká múka na halušky. A tu je zase recept na strapačky s kyslou kapustou. Skúste aj naše recepty na tradičné slovenské bezmäsité hlavné jedlá.

Ingrediencie

  • 300 g hladkej múky, 2 dcl mlieka, 1 vajce, 1 čajová lyžička soli, 150 g čerstvej bryndze, 3 polievkové lyžice kyslej smotany alebo bieleho jogurtu, 150 g slaniny (prípadne opečeného póru alebo jarnej cibuľky), 1 polievková lyžica masla na poliatie,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. V mlieku rozmiešame osolené vajce a vylejeme do múky v nádobe a vymiešame mierne riedke cesto. Podľa potreby môžeme priliať vlažnú vodu, ak je cesto príliš husté, alebo naopak ešte múku.
  2. Cesto pretlačíme cez haluškovač do osolenej vriacej vody. Počkáme kým halušky vyplávajú, povaríme ich 3 - 4 minúty a potom ich vyberieme a preložíme do misky.
  3. Medzitým ako sa halušky varia si nakrájame slaninu na drobné kocky a usmažíme ju. Halušky polejeme výpekom z upečenej slaniny alebo maslom (stačí 1 polievková lyžica).
  4. Hotové halušky bez zemiakov naberieme na taniere, pridáme bryndzu zmiešanú s pochúťkovou smotanou, alebo jogurtom a posypeme pár kúskami slaniny. Na vrch môžete pridať ešte trochu zelenej jarnej pažítky.

Nápady na vylepšenie

  • Môžete pridať trochu nasekaných zelených byliniek, ako je petržlenová vňať alebo kôpor, pre extra chuť a farbu.
  • Skúste pridať čerstvé paradajky alebo cherry paradajky pre osviežujúci kontrast.
  • Ak preferujete viac zeleniny, môžete do halušiek pridať jemne nasekaný špenát alebo kapustu.
  • Namiesto tradičnej slaniny môžete vyskúšať údenú slaninu alebo klobásu pre iný druh arómy.
  • Experimentujte s rôznymi druhmi bryndze pre rôznorodú chuťovú paletu. Skúste aj recept na cesto na halušky. Tu je aj náš overený recept na halušky z hrubej múky.

 

Videorecept