BRATISLAVA. Detektívky, historické romány a romány pre ženy, fantasy a odborná literatúra, rozprávky či poviedky pre najmenších čakajú na svojich nových čitateľov v bratislavskej Petržalke. Pri fontáne pred Technopolom sa tu v stredu 12. júla od 9.00 do 12.00 h koná desiaty ročník Knižného kolotoča, ktorý organizuje Miestna knižnica Petržalka.

 

Knižný kolotoč.  Foto - Miestna knižnica Petržalka

 

Cieľom je, aby sa formou bezplatnej hry, bez potreby sa zaregistrovať v knižnici, podporilo putovanie kníh nielen medzi Petržalčanmi, ktorí dajú knihám vyradeným z knižného fondu druhú šancu a vrátia ich do čitateľského života," uvádza mestská časť na svojej webovej stránke. Knihy sú označené informačnou nálepkou a do letného projektu sú zaradené publikácie vyradené z knižného fondu knižnice tzv. duplikáty alebo ide o knihy pochádzajúce z darov od občanov.

Knižnica počas letných prázdnin pripravila ešte jedno kolo Knižného kolotoča, a to 2. augusta pri fontáne pred Technopolom v Petržalke, od 9.00 do 12.00 h. V prípade nepriaznivého počasia po oba dni sa akcia uskutoční vo vestibule Technopolu.

 

Prečítajte si aj Zaspávať pri Hviezdoslavovi