K umeniu mala blízko od malička. V detstve navštevovala umeleckú školu, na strednej škole študovala čalúnnictvo a dekoratérstvo v interiéri, ale nevenovala sa tomu ďalej. Zaujal ju viac textil.

„Chcela som vytvárať zaujímavé oblečenie, ktoré sa len tak na ulici nevidí. Táto záľuba ma pochytila natoľko, že z môjho koníčka sa stala práca a momentálne jej venujem všetok voľný čas,“ hovorí Miroslava Grisáková. Má svojský rukopis a ľudia ju čoraz častejšie spoznávajú podľa jej nádherne maľovaných búnd, sukní, tričiek a najmä kabeliek. Nájdete na nich motívy zvierat, kvetov, ale aj portréty populárnych osobností.

 

Miroslava Grisáková.

 

Čo dokáže mama so štetcom

Mirka je mamou päťročného syna Andreja, ktorý od mamky odkukáva pohyby štetcom. Najmä, keď bol ešte malý, neváhal maľovať dokonca priamo z nočníka. Dnes, keď je už v škôlke, Mirka sa môže naplno venovať  tomu, čo robí najradšej.

„Začínam tvoriť hneď od rána, kým je syn v škôlke, a potom ešte večer, alebo ako to situácia dovolí. Svoju prácu milujem, takže nemám problém začať pracovať aj neskoro v noci. Ak ma chytí tvorivosť, neviem sa zastaviť,“ prezrádza mladá mamička. A keďže má po celom byte rozložené plátna a farby, jej najväčším snom je mať vlastný ateliér, kde by mohla mať bez výčitiek svoj kreatívny neporiadok. 

 

Miroslava Grisáková

 

Čo dokáže mama - tretí pokus

Mirka prihlásila svoj výtvor do obľúbenej súťaže tvorivých mamičiek -  O najkrajší výrobok od mamky. Neodradilo ju, že nevyhrala prvý a ani druhý rok. Nevzdávala sa a do tretice to minulý rok vyšlo! Súťaž si všimla až štyri dni pred ukončením uzávierky a ešte v ten večer rozmýšľala, čo by vytvorila.

„V tom čase som začala experimentovať s maľbou na kabelky. Vtedy to bola taká novinka na trhu a hneď som vedela, že je to moja šanca uspieť. Dôležitý bol aj motív. Bola zima, a tak som sa rozhodla pre uzimené dievčatko Markušku a líška nesmela chýbať, pretože je to môj obľúbený motív,“ hovorí mladá víťazka minulého ročníka súťaže tvorivých mamičiek, ktorej sa splnil ďalší so snov. „Dojalo ma to, aj som si poplakala od šťastia,“ priznáva Miroslava. 

 

Maľuje aj syn. .

 

Čo dokáže mama posúva dopredu 

Uspela nielen v súťaži, ale bol to hlavne úspech pre ňu samotnú. „Súťaž bolo určité posunutie od tých nesmelých začiatkov mojich prvých pasusov a omylov do terajšej podoby. Samozrejme, idem ďalej. Chcem byť stále lepšia a kreatívnejšia, výhrou v súťaži sa nič neskončilo,“ hovorí Mirka a dodáva: „Vďaka súťaži som sa viac zviditeľnila. Ľudia ma spoznávajú aj vďaka sociálnym sieťam a médiám. Dokonca ma spoznávajú aj podľa mojich výrobkov, ktoré na sebe nosím. Tento rok som mala aj prvú výstavu v meste Krompachy a spolupracujem s ďalšími šikovnými ľuďmi, dotváram ich tvorbu,“ dodáva šťastná žena, ktorá robí to, čo ju baví.

Mirkine životné motto sú slová od Johna Woodena: „Urob z každého dňa umelecké dielo“. Mladej umelkyni sa to už teraz skutočne darí! 

 

Zapojte sa aj vy do súťaže Čo dokáže mama 

Milé mamičky! Vyrábate aj vy niečo zaujímavé? Skúste šťastie a možno sa na vás usmeje tak, ako na Mirku. Práve prebieha 5.ročník súťaže O najkrajší výrobok od mamky 2019 a na víťazky čakajú skvelé ceny. Viac o súťaži nájdete tu, kliknite: