Bratislavské tanečné štúdio EtnoDance otvára od 16.1.2017 nový trimester plný exotických tancov a nových workshopov nielen pre ženy. Ako názov napovedá, štúdio má v ponuke exotické, etnické tance takmer z  celého sveta aj tradičné tance zo Slovenska.  Tieto dlhodobo oslovujú dievčatá, ženy, ale najnovšie aj mužov rôznych vekových kategórii. Chceme vyvrátiť mýtus, že tancu sa venujú iba mladé, talentované dievčatá.  

 

 

V každom veku

Tancovať môže skutočne každá žena, či má 16, alebo 60. Treba si len správne vybrať tanec, ktorý bude najviac vyhovovať vášmu temperamentu, zdraviu, záľubám aj kondícii. Napríklad známy brušný tanec, ktorý získal popularitu pre svoje liečebné účinky ponúkame vo viacerých variantoch. Dynamickú formu, zameranú na techniku, drill a tvorbu choreografií, ale aj relaxačnú formu pre dámy s ohľadom na správne prevedenie prvkov a dôležitú psychohygienu. V skratke, len tak si zatancovať, zrelaxovať a zabaviť sa...

Zázraky na počkanie Vám síce negarantujeme, môžeme však garantovať vplyv na chrbtové svalstvo, hlavne v krížovej oblasti, čo výrazne pomáha od bolesti krížov, prekrvenie ženských orgánov a pomoc od bolestivej menštruácie a posilnenie panvového dna. Pre dámy a retro-maniačky máme novinku Swing-Charleston-Cabaret, kde sa naučíte základy týchto štýlov a nepotrebujete na to partnera. Pre dynamické typy, ktoré majú radi zábavu, tréning a chcú sa na hodine spotiť je výborný filmový tanec z Indie zvaný Bollywood. Je zmesou prvkov tradičného Indického tanca a moderných európskych tancov, to všetko sprevádzané veselou rytmickou hudbou. To isté vám dá aj hodina Latino fit, ale zatancujete si na chytľavú latinsko-americkú hudbu a navyše vyformujete problematické ženské partie.

 

 

Aj bez poskakovania

Ak naopak nemáte radi poskakovanie, prípadne Vám to zdravie a kondícia nedovoľuje, výborne sa nabijete energiu pri kurze Tribal fusion. Je to štýl blízky brušnému tancu, je však viac zameraný na izoláciu, strečing a posilnenie vnútorných svalov na sugestívnu elektronickú, alebo alternatívnu hudbu.

Jemné tipy poteší hodina baletu pre dospelých.  Veď si priznajme, ktorá z vás nechcela byť v detstve baletkou, alebo mať aspoň tú úchvatnú sukničku?:-) Samozrejme tancovanie labutieho jazera sa od Vás očakávať nebude, naučte sa však základ tohto nádherného umeleckého štýlu a minimálne si zlepšíte držanie tela, váš pohyb, chôdza nadobudnú väčšiu ladnosť a gráciu.  Pre temperamentné „ohnivé“ povahy sú určené cigánske tance z Balkánu. Vyblbnete sa, zabavíte a vyskáčete sa do sýtosti, potrebujete k tomu len sukňu, rýchle bosé nohy a úsmev na tvári.

 

 

Máme aj unikátnu zmes všetkého

Ešte ste si nevybrali, alebo ste si povzdychli, že by ste chceli vyskúšať všetko, ale kde na to vziať čas? Máme pre Vás ideálnu variáciu všetkých našich štýlov v dynamickej forme s fitness efektom. Exotika dance je unikátny tanečný štýl štúdia EtnoDance, ktorý kombinuje latinsko-americké tance, brušný tanec na formovanie bruška a bokov, africký tanec pre celkovú kondíciu a spaľujúci efekt, cigánske tance pre pekné a štíhle nohy a indický tanec bhangra pre posilnenie rúk to všetko doplnené kvalitným strečingom. 

Že vás neoslovujú exotické tance? Ľudový tanec zo Slovenska ponúkame vo variante pre jednotlivcov (singles) aj pre páry. Dozviete sa niečo o tradičnom tanci z rôznych regiónov Slovenska, zabavíte sa a zvládne to úplne každý, prvky sú vyberané podľa náročnosti od najjednoduchších krokov.  Ak ste už niekedy folklór tancovali, máme folklórne tance pre mierne pokročilých tanečníkov.  Pre nás je však dôležitý odkaz „je jedno, čo tancuješ, hlavne tancuj“ pretože tanec nie je len formou pohybu, tanec je liečivý, pre telo aj dušu. A pozor, je prudko návykový!:-)

 

Viac info o tanečných štýloch nájdete www.etnodance.sk

 

Prečítajte si aj SÚŤAŽ: Vyhrajte trojmesačný tanečný kurz s tanečnou školou EtnoDance