Chuť je výborná a príprava jednoduchá. Zálievka na cestovinový šalát je hotová za pár minút. Máme pre vás recept a na chutnú zálievku ktorá cestovinový šalát výborne ochutí

Zálievka na cestovinový šalát

Ak máte chuť pripraviť si na večeru jednoduché a zároveň chutné jedlo, máme pre vás výborné riešenie. Cestovinový šalát s majonézovou zálievkou prekvapí.

Hotový je za pár minút, pohostíte s ním pokojne aj veľa ľudí a chuť nič nepokazí. Cestoviny majú nakoniec aj pomerne široké pole možností na prípravu.

Už len výber cestovín vhodných na cestovinový šalát je na vás. Vyberte si tie vaše obľúbené. Zálievka na cestovinový šalát sa potom dá pripraviť zdravšia s bielym jogurtom, alebo výdatnejšia s kyslou smotanou. Do zálievky si viete ešte pridať napríklad horčicu, alebo jednoducho čokoľvek podľa chuti.

A cestovinový šalát rovnako ponúka nesmierne možnosti. S mäsom, alebo bez mäsa, s kuracím mäsom, šunkou, alebo len zeleninový. Výber je na vás, želáme dobrú chuť. Ak by ste teda hľadali recept na cestovinový šalát s majonézou, tu je. Prípadne syrovú omáčku na cestoviny.

Ingrediencie na zálievku na cestovinový šalát

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na zálievku na cestovinový šalát

  1. Do nádoby vylejeme 200 ml majonézy a 400 ml bieleho jogurtu. Jogurt môžeme podľa chuti nahradiť kyslou smotanou.


     
  2. Pridáme trošku vody z kyslých uhoriek a zmes premiešame. Ak chcete zálievku redšiu, vody dajte viac a naopak.


     
  3. Do nádoby vytlačíme aj jeden menší strúčik cesnaku. Pridáme soľ a mleté čierne korenie a dôkladne premiešame.


     
  4. Do nádoby si pripravíme šalát a vylejeme zálievku, premiešame. Hotový cestovinový šalát necháme oddýchnuť v chladničke. Majonézový cestovinový šalát podávame ako prílohu, alebo aj samostatne.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj recept na rizoto