Je to naozaj najjednoduchšia syrová omáčka na cestoviny, jej príprava rýchla a chutí naozaj skvele. recept na syrovú omáčku sa občas hodí každému. Neviete čo cez týždeň na večeru? Tento overený recept dokonale využijete. Ženy v meste sú tu pre vás.

Syrová omáčka na cestoviny

Cestoviny sú výborná vec, všetci to vieme. Sú zdravé, jednoduché na prípravu a skvele chutia. Trošku je toto recept z internátu, ale trošku aj recept, ktorý oceníte počas pracovného týždňa. Dobrú omáčka sa vždy hodí.

Pripraviť si jednoduchú syrovú omáčku na cestoviny dokáže každý a chutí zrejme rovnako všetkým. Určite sa nájdu jednotlivci, ktorí by ohrnuli nos, ale to nás, ktorým cestoviny chutia nemôže zastaviť.

Občas jednoducho máte chuť na jednoduchý recept na jednoduché jedlo. Recept, ktorý sa tak trochu pripravuje sám. Vyskúšajte túto omáčku a pripravte si s ňou cestoviny. Uvidíte, že nebudete ľutovať.

Dobrú chuť vám garantujeme. Prípadne skúste paradajkovú omáčku na cestoviny. Alebo máte chuť na cestovinový šalát s kuracím mäsom, tu je recept. Alebo vyskúšajte ten na zapekané cestoviny so šunkou.

Vyskúšajte aj ďalšie jednoduché a lacné recepty. Ale napríklad aj šampiňónovo-syrovú omáčku na cestoviny.  Skúste aj náš článok: Zátrepka do omáčky, ako a prečo ju pripraviť. Alebo aj recept na Mac ach Cheese.

Ingrediencie na syrovú omáčku na cestoviny

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Postup receptu na prípravu syrovej omáčky na cestoviny

  1. Nakrájame si šunku a nastrúhame obľúbený tvrdý syr. Obľúbené cestoviny si uvaríme v slanej vode podľa návodu.


     
  2. V hrnci si zohrejeme cca 1,5 dcl mlieka. Neskôr prípadne doplníme trošku viac ak by sa vám zdala hustá. Do mlieka si vytlačíme minimálne 100 g taveného syru, možete dať aj viac.


     
  3. Do horúceho mlieka so syrom pridáme čokoľvek, čo máte a na čo máte chuť. My sme dali sterilizovanú kukuricu, hrášok, šunku a na zahustenie tvrdý syr.


     
  4. Omáčku okoreníme, osolíme a prevaríme. Zalejeme uvarené cestoviny a ozdobíme zvyškom nastrúhaného tvrdého syru.

Vyskúšajte aj naše recepty ako si pripraviť cestoviny na obed