Niežeby som si to nejako vážne pripúšťal, ale už sa to asi naozaj stalo. Zdalo sa to už dlhšie, ale akosi nebol čas. Práca, počítač, pivo s kamarátmi, neskoré večere.

Tak nejak som sa stále viac zadýchaval cestou na tretie poschodie v robote a doma, kde bývame dokonca na siedmom. Susedky aj tak nemajú radi, keď chodí niekto po schodoch. Treba jazdiť výťahom.

Raz ktosi dokonca dole na dverách nechal odkaz, že takto veru nie susedia, že si ktosi utiera nohy do mojej rohožky. A nepodpísal sa. Niežeby rohožka nebola na utieranie nôh, ale chápem, čo je moje, to si nedám. Tak radšej jazdíme výťahom.

Bez ohľadu na susedov, ak jazdím do práce zásadne autom a radšej ako prechádzku okolo paneláku si vyberiem dve hodiny pri telke s mobilom v ruke, niekde je chyba. OK, vo mne.

Na úvod som si ju teda pripustil a prišlo mi ako správne riešenie, aby som s tým niečo začal robiť. Navyše už nemám dvadsať a samo sa už v tomto smere nič nezmení. Tak som sa rozhodol začať chudnúť, ale teraz už naozaj.

V tom som si ale uvedomil, že nemám ten múdry náramok a správnu appku v telefóne. Ako sa dá vôbec behať bez toho, aby sa moji kamaráti o tom z fejzbuku nedozvedeli. Tak som kukol, aký je výber tých náramkov. Pomerne bohatý, ale taký, čo by som chcel, vôbec nie je lacný.

K tomu treba prirátať nové tenisky a v obchode s bežeckou obuvou pravidelne tvrdia, že by ste ich mali hádam aj po sezóne vymeniť. A tie moje už majú tak tri. A nejaké tričko, ktoré odvedie všetok ten pot a drinu by som tiež potreboval. Nebude to veru lacné.

Ibaže by som začal chodiť do posilňovne. Síce je tam vstupné, ale hádam sa tam dá ísť aj v starých teniskách. Len zase správny nápoj, nebodaj tréner. Náklady opäť stúpajú. Nehovoriac o tenise, benzíne na jazdu do najbližšieho lesa. Jednoducho, takto to nepôjde.

Dôvodov prečo nezačať je milión, ale keď vás neodradia, je to skvelý pocit. Včera som bol behať. Nevadí, že v tých starých teniskách a tričku, čo mám v skrini ešte od vysokej. Nevadí, že čas nebol bohvieaký a nedal som ho na fejzbuk. Ja sa cítim ako víťaz.

.

Prečítajte si aj Tešte sa zo života po štyridsiatke