Všetci veľmi dobre poznáme ten úžasný pocit, keď si kúpime nový telefón, elektroniku, oblečenie, nové auto a tak ďalej...veď viete. Vôňa novoty nás láka a vždy potrebujeme nové a nové veci. Pri tom však možno často zabúdame na to, že najlepšia investícia je do nás, do nášho zdravia a vlastného tela. Zdravie máme jedno a tak si doprajme niekedy hýčkanie. Máme pre vás pár tipov ako na to.

Kúpte si vitamíny

Nakoľko máme zimné obdobie, počas ktorého často zápasíme s rôznymi chorobami, ako sú chrípka, nádcha, zažívacie problémy alebo trpíme únavou či depresiami, príčinou všetkých týchto problémov môže byť oslabená imunita. Toto obdobie si priam vyžaduje rôzne vitamíny na podporu imunity. Najlepšími pomocníkmi v boji proti oslabenej imunite sú Vitamín C a D (zamerajte sa na ich kombinácie so zinkom – je to alfa omega pre posilnenie imunity v zimnom období), vitamín B6/B9, selén, omega-3 mastné kyseliny či železo.

Vedeli ste, že železo, patrí k najhlavnejším minerálom, ktoré naše telo potrebuje na tvorbu krvi? Ak na sebe pozorujete symptómy ako sú: závraty, bolesti hlavy, lámanie nechtov, častá únava, mravčenie, blednutie kože alebo trpíte dýchavičnosťou, zrejme máte nedostatok železa. Okrem potravín, ktoré obsahujú železo, ho môžete doplniť aj výživovými doplnkami.

Doprajte si víkend plný relaxu

Niekedy potrebujete vypnúť. Čas beží rýchlo, veci sa kopia, nič nestíhate a vaše psychické zdravie ohrozuje stres, ktorý vám bezpochyby škodí. Doprajte si pauzu od všetkého, hoďte problémy aspoň na pár dní za hlavu a venujte sa sebe. Prosto a jednoducho, sebe. Viete kde to bude najlepšie? Tam, kde sa budú o vás starať druhí. Čo takto napríklad wellness pobyt?

Nie je nič lepšie ako sedieť vo vírivke, užívať si masáž, pokoj a nechať zrelaxovať svoje telo a mozog. A ako sa hovorí, vo dvojici to ide lepšie. Vezmite so sebou priateľa, priateľku, kamarátku, kamaráta alebo osobu blízku pre vás a užite si čaro relaxu. Na internete je plno ponúk na pobyty pre dvoch. Dokonca na niektorých stránkach nájdete aj výhodné balíčky s rôznymi procedúrami alebo polpenziou. Nerozmýšľajte dlho, zaslúžite si to, tak si to doprajte.

Darujte si lepší zrak

Táto časť vás určite zaujme ak tento článok čítate ešte stále s okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami. Nie je nič lepšie ako mať dobrý zrak, konečne rozpoznať osobu, ktorá vám máva alebo bezproblémovo čítať text. A hlavne ten pocit, že konečne nebudete musieť hľadať okuliare alebo sa trápiť so šošovkami.

Laserová operácia očí je v tomto prípade najlepšia investícia do seba. Možno je to finančne náročnejšie, ale určite sa zhodneme na tom, že sa to oplatí. Odoprite si nejaký ten nový fashion kúsok, kávičky či obedíky v reštauráciách a máte vybavené!

Športujte

Výživové doplnky či relax sú síce skvelé, ale telo sa vám určite veľmi vrúcne poďakuje ak ho budete udržiavať v kondícii. Choďte si zabehať do prírody, zoberte si bicykel a v prípade, že bude zlé počasie, nemajte výhovorky. V posilňovniach nájdete aj bežiaci pás či stacionárny bicykel a dokonca aj omnoho viac. Aktívnym športom podporíte imunitu, budete zdravší, veselší a hlavne sa budete cítiť lepšie.

Investovanie času alebo peňazí do seba, svojho tela a zdravia je tá najlepšia vec pre vaše fyzické a psychické pohodlie. Príležitostí či vecí ako investovať do seba je mnoho, takže viac nečakajte a neodkladajte to. Želáme vám veľa zdravia!