Bol krásny slnečný deň a ja som bola úprimne rada, že nám ešte aj počasie praje. Po dlhom čase som sa mala stretnúť s priateľkou, ktorú som dlhší čas nevidela. Jej malá princezná oslávi o chvíľu rok, tak som ešte na poslednú chvíľu dokupovala Mášu, štýlové legíny a prekrásne tričká. Stretli sme sa podľa plánu, takže aj s mojím meškaním, ktoré asi nikoho neprekvapilo. Na prekrásnej košickej hlavnej sme si vybrali sympatickú kaviareň a klábosili, híkali a obdivovali všetko, čo obdivovalo to malé stvorenie.

Musím sa priznať, štýl mojej priateľky bol vždy dobrý, ale teraz som bola na ňu extra pyšná, ako dobre bola oblečená, upravená, zladená. A štíhla! To dieťa vyzeralo skôr ako moje :) Po druhom kolečku okolo Dómu síce priznala, že tie opätky má len preto, že je šťastná, že si ich môže dať, ale čo tak si už niekam sadnúť. Mne, večne v teniskách, to ani nedošlo.

Bavili sme sa o kadečom, ale úprimne ma zaskočilo, ba priam nahnevalo, keď mi moja kamoška v úvode stretnutia povedala, dúfam, že ti nevadí, že som doniesla aj malú… Ak by lietali komáre, v ústach by som ich mala tisícky, nestihla som od prekvapenia zatvoriť ústa. To je čo za blbosť? No, priznala, že minule jej jedna kamoška pred stretkom napísala, ale dúfam, že prídeš sama, malú neberieš.

Stretko zrušila a malú nenechala. Viem, že život prináša situácie, pri ktorých možno  nemáte chuť vidieť dieťa, niekedy sú dôvody objektívne. Ale verte, v tomto prípade to bolo z roztopaše. A je to absurdné. Lebo stretko nemalo byť večer v diskoklube.

A to ma donútilo, zamyslieť sa, aký sebecký dokáže byť človek. Aby mu náhodou káva nevychladla, alebo nemusel vstať od miešaného drinku a rozbehnúť sa za dievčatkom, ktorému sa zapáčil holub. Pri fontáne. Toto je však len jeden z tisíc prípadov, minule som kolegu poprosila o záskok v práci, keďže mi niečo súrne vyskočilo  a veruže som nepochodila, lebo by sa nevyspal.

Pýtam sa preto, nie sme prisebeckí len pre svoje pohodlie, ktoré sa kedykoľvek môže zvrtnúť. A my nebudeme vedieť plávať, lebo zaužívaný prúd zmení smer a my budeme tápať. Doslova.

Blíži sa víkend. Vytiahnite kamošky na kávu.  A nech vezmú aj detičky - povinne! :)

 

Prečítajte si aj Prišťastný a pristarý pre tento svet