Babičkina hrnčeková bublanina ponúka časom overený recept, ktorý si vyžaduje len základné ingrediencie a trochu lásky a je perfektným spôsobom, ako si užiť spoločné chvíle.

Babičkina hrnčeková bublanina

Domáca bublanina je ozajstná klasika. Tento babičkin hrnčekový recept je naozaj na nezaplatenie.

Babičkina hrnčeková bublanina, ako ju poznáme z tradičnej kuchyne, predstavuje neoddeliteľnú súčasť rodinných osláv a pokojných popoludní pri káve. Je to recept, ktorý prenáša tradície a spomienky z generácie na generáciu.

Táto verzia babičkinej hrnčekovej bublaniny v sebe ukrýva všetku jednoduchosť a neodolateľnú chuť, ktorú môžete ľahko a rýchlo pripraviť aj vy.

Vyskúšajte tradičný recept, ktorý nevyžaduje váhu ani komplikované pomôcky, len hrnček, ktorý poslúži ako odmeraná jednotka.Tento jednoduchý a chutný recept na babičkinu hrnčekovú bublaninu je ideálny pre každú príležitosť.

Užite si nielen samotný koláčik, ale aj jeho prípravu. Tu je aj jahodová bublanina, marhuľová bublanina, alebo rebarborová bublanina. Alebo tento recept na čerešňovú bublaninu. Skúste aj recept na hrnčekovú bublaninu z hladkej múky. Tu je najlepšia múka na bublaninu.

Ingrediencie

 • 2 hrnčeky (250 ml každý) polohrubej múky - 1 hrnček kryštálového cukru - 2 ks vanilkového cukru - 1 ks kypriaci prášok do pečiva - 1 hrnček mlieka - 3 vajcia - ½ hrnčeka oleja - obľúbené ovocie (môže byť čerešne, ak máte čerstvé, ale aj kompótové, alebo iné vhodné ovocie)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

      

Postup receptu

 1. Príprava cesta: V jednej miske zmiešajte všetky "suché" ingrediencie: polohrubú múku, kryštálový cukur, vanilínový cukor a kypriaci prášok do pečiva. V druhej miske metličkou vymiešajte "mokré" ingrediencie: vajcia, mlieko a olej. Mokrú zmes vlejte do suchej zmesi a vymiešajte do hladka, aby vzniklo vláčne cesto.


   
 2. Príprava pečenia: Plech pripravte vystlaním papierom na pečenie alebo dôkladným potretím olejom. Vylejte cesto na pripravený plech. Pridanie ovocia: Do cesta na plechu rozložte vykôstkované čerešne alebo akékoľvek iné obľúbené sezónne ovocie. Ak používate kompótové ovocie, nezabudnite ho predtým dobre odkvapkať.


   
 3. Pečenie: Pečte v predhriatej rúre na teplote 170-180°C približne 30 minút. Ak používate väčší plech (napríklad 30x40 cm), koláč bude nižší a pečenie bude kratšie. Pre vyššiu bublaninu použite menší plech a pečte dlhšie, aby koláčik bol dobre prepečený.


   
 4. Dokončenie: Po upečení môžete bublaninu posypať práškovým cukrom, pridať kopček šľahačky alebo zmrzliny a dozdobiť medovkou pre dokonalý zážitok.

Dobrú chuť, babičkina hrnčeková bublanina je hotová. Skúste aj rokmi overený recept na babičkine palacinky. Prečítajte si aj o tom aká múka na štrúdľu. Tu je aj krehučká hrnčeková bublanina s ovocím. Skúste aj našich 8 jednoduchých receptov s čerešňami. A tu je bublanina ako pavučinka. Takto má chutiť najlepšia bublanina na Slovensku. Alebo recept na zavárané čerešne.

Videorecept