BRATISLAVA. Fanúšikovia kultovej filmovej série spozorneli. Siedma časť obľúbenej série s názvom Star Wars: Sila sa prebúdza, príde do slovenských kín už o dva týždne 17.decembra. Dokonca o jeden deň skôr ako v Spojených štátoch. A to nie je jediná novinka.

Režisér JJ Abrams podľa britského denníka Guardian verí v pomerne veľký obrat nazerania verejnosti na túto vesmírnu ságu. Američan verí, že z doterajšieho príbehu, ktorý hlavne „chlapčenskou záležitosťou“ sa stane predstavenie „blízke ženám“.

 

 

Polovica tímu boli ženy

„Veľmi dúfam, že by toto mohol byť film, na ktorý môžu priviesť matky svoje dcéry rovnako ako to robia otcovia so synmi,“ povedal režisér v americkej šou Dobré ráno Amerika. Pridal sa tak už k skoršiemu vyhláseniu prezidentky spoločnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyovej.

Kennedyová, ako jedna z najúspešnejších manažérok vo filmovom biznise, tiež podľa Guardianu povedala, že šesť z ôsmich ľudí zapojených do prípravy filmu boli ženy, a že 50 percent výkonného tímu boli ženy.

Nová epizóda Hviezdnych vojen podľa Kennedyovej a rovnako aj režiséra Abramsa kladie veľký dôraz na ženské hrdinky. Zatiaľ čo v originálnej trilógii (časti 4 až 6) hrala veľmi dôležitú podpornú úlohu Princezná Leia v podaní herečky Carrie Fisherovej a v jednej zo scén sa objavila aj v sexi zlatých plavkách, nič podobné teraz režisér nepripravil.

 

 

 

Pochvala od Spielberga

Zásadným spôsobom bude dej filmu udávať postava záhadnej Rey, ktorú vo filme stvárni britská herečka Daisy Ridely, oblečená úplne inak.

Žien bude v novej časti Hviezdnych vojen oveľa viac a svoju úlohu dostane aj dnes 59-ročná Fisherová.

Filmu sa už dostalo veľkej pochvaly od Stevena Spielberga, ktorý ho videl trikrát. „Myslím si, že Sila sa prebúdza môže byť najväčším filmom všetkých čias,“ povedal režisér filmov ako E.T. - mimozemštan, alebo Indiana Jones. Filmy o známom archeológovi pripravoval spoločne s režisérom pôvodných hviezdnych vojen z roku 1977 Georgom Lucasom.

Ak to aj nebude nezabudnuteľná filmová udalosť, filmové štúdia sa určite tešia na plné kiná. Ak sa berie do úvahy aj inflácia, tak je úvodný diel Hviezdnych vojen z roku 1977 tretím najlepšie zarábajúcim filmom histórie. V celkových tržbách je zase Epizóda 1 z roku 1999 na dvadsiatom mieste.

 

 

Prečítajte si aj Posledný príbeh Drozdajky zarobil menej ako sa čakalo