Od veľkolepej kráľovskej svadby uplynul rok a pol a vojvodkyni zo Sussexu dochádza trpezlivosť. V dokumentárnom filme, ktorý mapoval letnú cestu mladšieho syna princa Charlesa a jeho manželky po Afrike, zaznelo niečo, čo fanúšikov kráľovskej rodiny sklamalo. 

Meghan otvorene priznala, že hoci sa veľmi snažila, život v kráľovskej rodine je pre ňu utrpením. Cíti totiž veľký tlak médií a verejnosti. „Nestačí len prežívať. To nie je zmysel života. Musíš cítiť vzrušenie, byť šťastný,“ povedala pre ITV News Meghan Markle.  

 

Britský princ Harry a vojvodkyňa zo Sussexu počas výročných cien WellChild v Londýne.  Foto - TASR/AP

 

Meghan Markle: Britský bulvár ma ničí

Pred piatimi mesiacmi sa navyše stala matkou malého Archieho a netajila sa tým, že toto obdobie bolo pre ňu zaťažkávajúcim. „Každá žena, keď je tehotná, je zraniteľná a preto to bolo také náročné. A potom, keď máte novorodenca, viete, je to priveľa,“ vysvetľovala. „Málokto sa ma spýtal, či som v poriadku. V zákulisí sa toho deje mnoho,“ načrtla.

Meghan bola ako americká televízna herečka a instagramová hviezda na novinárov a publicitu zvyknutá, no tlak britských novinárov je aj na ňu prisilný. Priznala, že sa to snažila vydržať so zaťatými zubami, no je to pre ňu zničujúce.

Dokonca sa vyjadrila, že ju britskí priatelia odhovárali, aby si s Harrym nezačínala. Vystríhali ju, že ju bulvár zničí. Priznala, že bola naivná a neverila im. „Nikdy som si nemyslela, že to bude jednoduché, ale skôr, že to bude fér,“ povedala. Priznala, že práve novinári a šírenie nepravdivých správ jej robia vrásky na čele. „Keď hovoria veci, ktoré nie sú pravdivé, nepoznám nikoho na svete, kto by si myslel, že je to v poriadku,“ dodala podľa The Telegraph.. 

 

 

Princ Harry: Meghan obeť bulváru ako Diana

Zrejme mala na mysli mnohé správy, ktoré sa objavujú na stránkach britských denníkov. Bulvár Meghan a Harryho kritizoval za to, že pričasto používajú súkromné lietadlo a tiež, že si dali nákladne prestavať svoje obydlie v Kensingtonskom paláci, o mnohých informáciách ohľadom otca vojvodkyne nehovoriac. Minulý mesiac nedeľník Mail on Sunday zverejnil prepis listu, ktorý napísala Meghan svojmu otcovi Thomasovi. S niekdajším hollywoodskym osvetľovačom nemá vrúcne vzťahy a v liste ho prosila, aby už ďalej neživil bulvár. On sa s tým okamžite pochválil novinárom a tí to zverejnili. 

Harry vtedy vyhlásil, že jeho žena je len ďalšou z obetí britského bulváru. „Už som videl, čo sa stane, keď sa z niekoho urobí tovar a už sa s ním nenakladá ako so skutočnou osobou. Stratil som mamu a teraz sa prizerám tomu, ako sa moja manželka tiež stáva obeťou týchto síl,“ povedal. Sussexovci, ako ich Briti familiárne volajú, preto noviny zažalovali. Harry dodal, že sa nenechá šikanovať a vnútiť si hru, ktorá zabila jeho mamu Dianu. Princezná z Walesu zomrela pri autonehode v roku 1997 po tom, ako ju v Paríži prenasledovali novinári. 

 

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry.  Foto - TASR/AP 

 

Harry a Meghan si berú voľno

Vyzerá to tak, že manželia sa snažia vymaniť zo života kráľovskej rodiny. Oznámili už, že v novembri si berú šesť týždňov voľno. Chystajú sa stráviť Deň vďakyvzdania v americkom Los Angeles, kde žije Meghanina mama Doria. 

Princ priznal, že aj medzi ním a starším bratom Williamom to škrípe. „Kráčame po odlišných cestách, no navždy budeme bratia. Vždy tu budem pre neho a viem, že aj on tu bude pre mňa. Nevídame sa tak často ako kedysi, sme zaneprázdnení. Milujem ho nadovšetko. Avšak, väčšina vecí sa deje z ničoho a aj ako bratia máte dobré a aj zlé dni,“ povedal.  

Aj kvôli tomuto sa teraz medzi Britmi začalo špekulovať, že Harry, Meghan a Archie sa chcú odsťahovať z Británie. Princ dokonca vyhlásil, že by bolo fajn žiť v Afrike, ale z logistického hľadiska to je príliš náročné.