Meghan Markle novinky: Všetko o manželke princa Harryho. Meghan Markle dieťa, Meghan Markle vojvodkyňa. Rebelka, ktorá priniesla do britskej kráľovskej rodiny nový vietor. 

Milovaná aj nenávidená, ospevovaná aj kritizovaná. Odkedy sa z herečky Megan Markle (38), manželky princa Harryho, vlani stala vojvodkyňa zo Sussexu, po jej dovtedajšom živote neostala ani pamiatka.

Meghan Markle novinky dnes - fotogaléria kliknite

Z televíznej hviezdy, ktorá milovala sociálne siete, sa stala manželka a matka. Že by však žila v tieni svojho princa, o tom nemôže byť ani reč.

Meghan sa narodila 4. augusta 1981 Afroameričanke Dorii Radlan, inak inštruktorke jógy, a televíznemu režisérovi Thomasovi Marklovi. Rodičia jej dali meno Rachel Meghan, no ona používala len svoje druhé meno.

 

 

Meghan sa vďaka otcovi, nositeľovi ceny Emmy, od malička pohybovala vo filmovom svete. Študovala divadlo a medzinárodné vzťahy, ale kým sa z nej stala pravá herečka, bola to dlhá cesta.

Najskôr sa presadila ako modelka a venovala sa kaligrafii, ktorou si privyrábala popri štúdiu. Dokonca ako študentka stážovala na americkom veľvyslanectve v argentínskom Buenos Aires.

 

Meghan Markle - herečka

Do sveta kinematografie sa dostala v roku 2002, kedy dostala svoju prvú menšiu úlohu v televíznom seriáli General Hospital. Neskôr sa predviedla vo filmoch Get Him to the Geek, Nezabudni na mňa, Šéfovia na zabitie či The Candidate.

Celosvetovú slávu jej však priniesla v roku 2011 rola koncipientky Rachel Zane v seriáli Kravaťáci, kde hrala v siedmich sériách. Role jej však nepadali do lona, akoby sa zdalo.

„Byť rasovo dvojznačná znamenalo, že som mala problém dostať nejakú rolu. Nebola som dosť čierna ani dosť biela. Bola som ponechaná niekde medzi ako taký etnický chameleón, ktorý si nevedel zohnať prácu,“ posťažovala sa. Herectvo však nebolo to jediné, čomu sa tmavovláska venovala.

 

Meghan Markle, princ Harry a ich spoločné dieťa. Foto - TASR/AP

 

Meghan Markle - influencerka a sociálne siete 

Meghan je totiž veľmi všestranná. Ako influencerka hviezdila na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame. Tam ju sledovali stovky tisíc fanúšikov. Rovnako veľa sledovateľov mala aj ako blogerka.

Založila si stránku The Tig, kde sa venovala lifestylovým témam ako krása, cestovanie, jedlo, móda, ale prinášala aj príbehy vplyvných a zaujímavých žien. Práve otázky žien a feminizmu jej boli odjakživa veľmi blízke. 

Ruka v ruke s tvorbou stránky o životnom štýle sa vyvíjal aj jej módny vkus. Niet divu, že vojvodkyňa je stále považovaná za módnu ikonu. Spolu s kanadskou odevnou značkou Reitmans totiž vytvorila kolekciu dámskych pracovných odevov. A je považovaná za jednu z najlepšie oblečených žien vo Veľkej Británii.

Meghan Markle dnes - súkromný život

Kým nastal zlomový okamih v Meghaninom živote, nemala veľa šťastia v láske. Jej manželstvo s filmovým producentom Trevorom Engelsonom sa skončilo v auguste 2013 po troch rokoch.

Hoci boli partnermi deväť rokov, rozišli sa pre neprekonateľné rozdiely. Meghan nebola dlho sama, v roku 2014 sa dala dokopy s celebritným reštauratérom Corym Vittiellom, s ktorým sa rozišla v máji 2016.

O mesiac neskôr súhlasila s rande naslepo, ktoré jej zmenilo život. Medzi sympatickou brunetkou a ryšavým princom Harrym v londýnskom bare okamžite preleteli iskry a dali sa dokopy. 

Potom to už malo veľmi rýchly spád. Ich vzťah čoskoro odhalili novinári a ich láska prestala byť tajomstvom. Koncom novembra 2017 dvojica oznámila, že sa zasnúbila.

Svadba bola 19. mája 2018 vo Windsore a v októbri toho istého roku Meghan na svojej prvej zahraničnej ceste v Austrálii oznámila, že je tehotná.  Syn Archie Mountbatten-Windsor sa narodil 6. mája 2019.

 

 

Meghan Markle a princ Harry

Život po boku princa ju niečo stál. Sľubná herecká kariéra, blog a sociálne siete museli ísť do zabudnutia. Meghan zmazala všetky svoje príspevky a účty, zavesila herectvo na klinec. Stala sa z nej členka britskej kráľovskej rodiny, manželka a matka, ktorá je neustále na očiach verejnosti. 

Hoci bola vychovávaná ako protestantka a navštevovala katolícku školu, kvôli svojmu princovi musela konvertovať. Niekoľko týždňov pred svadbou ju pokrstili za anglikánku. 

Kým Meghan zazneli svadobné zvony, jej život nebol romantický. Keď mala šesť rokov, jej rodičia sa rozviedli a ona ostala žiť len s mamou. To ju dosť poznačilo, keďže má ešte dvoch starších súrodencov. Tých mal jej otec z prvého manželstva, no Meghan s nimi nemala veľmi dobré vzťahy. Výbušné pomery medzi súrodencami pretrvali až dodnes.

Hlavne jej sestra Samantha jej cez médiá posiela štipľavé odkazy. Naštrbené rodinné vzťahy bolo cítiť ešte pred kráľovskou svadbou, keďže nevesta na svoje veľký deň z celej famílie pozvala len mamu. K oltáru ju napokon doviedol svokor, princ Charles. Pôvodne tak mal spraviť jej otec Thomas, no ten nedorazil pre viaceré zdravotné problémy. 

Meghan Markle a problémy s otcom a rodinou

Otcova neprítomnosť sa vojvodkyne evidentne dotkla, odvtedy sa s ním neskontaktovala. Nereaguje na jeho telefonáty do Kensingtonského paláca, ani na listy či odkazy cez médiá.

„Je to pokrytecké, človek nemôže sám seba vykresľovať ako dobráka, ktorý robí len charitu, spája ľudí a svojho otca a celú rodinu prehliadať akoby sme boli duchovia,“ citoval dotknutého Thomasa Markla austrálsky portál 7news. „Princ Harry nemá problém súkromne lietať po svete, prečo nepríde aj za mnou,“ pýtal sa. Priznal, že túži aspoň po fotografii vnuka Archieho, jeho tvrdohlavá dcéra však mlčí. 

Hoci žije v rozprávke, Meghan to ako členka kráľovskej rodiny nemá jednoduché. Veľmi ťažko sa jej pod kožu dostávajú nekompromisné pravidlá britskej kráľovskej rodiny. Práve pre ich porušovanie je permanentne kritizovaná. Exherečka v minulosti dávala jasne najavo svoje politické názory, keď nazvala amerického prezidenta Trumpa mizogýnom a rozvracačom, podporovala jeho protikandidátku Hillary Clintonovú a nesúhlasila s výsledkami hlasovania o brexite. Teraz musí o politike taktne mlčať.

 

Meghan Markle a princ Harry. Foto - TASR/AP

 

Meghan Markle a móda v paláci

To sa jej, zdá sa, darí. V iných pravidlách etikety už urobila niekoľko prešľapov. Problematické je jej obliekanie, keďže miluje čiernu, ktorá je však v kráľovskej rodine určená výhradne na smútočné udalosti.

Ukázala sa v sukniach nad kolená a čo je najokatejšie, so svojim kráľovským manželom si vymieňajú nežnôstky na verejnosti. Princ Harry už bol kvôli správaniu svojej polovičky na koberčeku u babičky, kráľovnej Alžbety II. Tá údajne nie je z Meghan nadšená. 

Jedna vec však brunetke nie je cudzia – charita. Tej sa venovala ešte ako herečka. Pôsobila v World Vision Canada, kde propagovala kampaň za čistú vodu v Rwande a spolupracovala s OSN ako vyslankyňa výboru pre rovnosť pohlaví a posilnenie žien. Aj preto je charitatívna činnosť členov kráľovskej rodiny, ktorá je vlastne jej novou prácou, pre Meghan ako uliata.

 

 

Meghan Markle porodila

Avšak, aj tu sa ozývajú kritické hlasy. Minulý mesiac sa prevalilo, že princ Harry s manželkou a synom za jedenásť dní leteli až štyrikrát privátnym lietadlom. Najprv do Nice a potom na prázdniny na Ibizu. Keďže obaja sú aktívni v enviromentálnych kampaniach, kritici ich za to nazvali pokrytcami.

Meghan je však tŕňom v oku aj niektorých mamičiek. Krátko po narodení princa Archieho sa totiž pravidelne zúčastňovala na rôznych verejných akciách a podľa názoru britskej verejnosti sa dostatočne nevenovala bábätku, na rozdiel od jej kráľovskej švagrinej, vojvodkyne Kate. Meghan si dokonca vyslúžila označenie zlá matka. 

Z kritiky si rozvedená rebelka s tmavou pleťou nerobí ťažkú hlavu. Ako priznala britským novinárom, komentáre o svojej osobe nečíta už dlhé roky. Namiesto toho sa zodpovedne pripravuje na cestu do južnej Afriky, kde sa spolu s princom Harrym a zrejme aj synom Archiem chystajú koncom tohto mesiaca. 

To je to pravé orechové, pretože cestovanie Meghan miluje. Kým ešte nebola Harryho ženou, sama precestovala Vietnam, Nový Zéland a pobrežie Chorvátska. Je však ešte mnoho vecí, ktoré má rada – pivónie, jógu, indickú hudbu, svoju kamarátku tenistku Serenu Williamsovú, jedlo a smoothie nápoje. Svojho času si svoj mixér na smoothie brala všade so sebou. Ktovie, či si ho zabalí aj na kráľovskú cestu do Afriky.