BRATISLAVA.  Piaty štúdiový album s názvom Bare vydáva v piatok Celeste Buckingham. Nový titul, ktorý vznikal v priebehu roka 2017 v bratislavskom nahrávacom štúdiu Littlebeat v produkcii Martina Šrámeka, Andreja Hrušku a Mateja Mikloša, sa výrazne odlišuje od predchádzajúcich speváčkiných albumov. Obsahuje desať skladieb, všetky v anglickom jazyku.

 

Celeste Buckingham.  Foto - TASR/AP

 

Celeste Buckingham: Neskutočný zvuk

"Tento rok som mala veľa duet mimo svojich projektov, ale album je len môj. Zvukovo je to niekde inde, musím pochváliť mojich producentov, neskutočný pokrok urobili. Rozplakala som sa, keď mi poslali finálny master na schválenie, čo ja nikdy neplačem. Absolútne som bola z toho hotová, klobúk dole chalanom," komentovala novinku pre TASR Celeste Buckingham. Žánrovo na nej prináša stále pop, ale zvukov sa už posúva inde. V rámci frázovania, melodických liniek aj práce s textami.

"Ja som sa fakt ako keby duševne rozobrala pre tento album, rozložila som sa - tu ma máte takú, aká skutočne som, berte to tak, ako chcete," doplnila Celeste s tým, že album dokazuje to, že sama prešla premenou. Z dievčaťa sa stala mladá žena. "Vývoj textov, obsahu, speváckeho výkonu je niekde úplne inde. Kombinovala som svoju európsku výchovu, americké skúsenosti, genetiku a iránsku kultúru, všetko je počuť na albume."

Autentické a intímne  

Podľa speváčkiných slov názov Bare vystihuje obnaženosť, autentickosť a intímnosť jej hudobných výpovedí v období, kedy album tvorila a nahrávala. Pri fotení bookletu sa Celeste po rokoch opäť stretla s uznávaným majstrom fotografie Lukášom Dvořákom, ktorý bol autorom jej úplne prvých profesionálnych promofotografií. "Dizajn bookletu tvorila moja kamarátka a šikovná grafička Kristy Mohr, s ktorou som sedela pri kreatíve a spoločne sme vytvárali každý jeden krok. Výsledným vizuálom som chcela dosiahnuť, aby ľudia mali pocit, sedeli v štúdiu so mnou, keď album vznikal, keď som písala a nahrávala skladby."

Vydanie albumu Bare sprevádza premiéra prvého singla a videoklipu s názvom Go Away:

Speváčka skladbu nasadzuje zároveň na oboch trhoch svojho pôsobenia, v Európe i v USA, keďže sa zapáčil tiež jej americkému manažmentu. "V Go Away prosím človeka respektíve problém, aby odišiel. Text má dvojitý zmysel, pôvodne je mierený na jedného konkrétneho človeka, no zároveň reprezentuje moje frustrácie, ktoré nechcem mať v živote. Myslím, že každý z nás mal ten pocit - keď narazím na komplikovanú situáciu alebo problém, tak sa to snažím dostať preč z hlavy a zo života. Práve táto pieseň by mala v rámci energie, dynamiky spevu a textu reprezentovať tento pocit," opisuje Celeste metaforický námet skladby.

Album Bare s pesničkami Paradise, Addict, Intoxicated, All This, Rose, Go Away, Selfish, Immature, Trip a Time Is Ours vychádza vo vydavateľstve Buckingham Entertainment Group.

 

Prečítajte si aj Boli sme sa pozrieť, ako to iskrí, keď tancuje slovenský SĽUK a poľský Ślask