Liposukcia je plastická operácia, pri ktorej hrá hlavnú úlohu tenká kanyla, ktorou lekár odsáva nežiadúci tuk z problémových oblastí tela. Tuk sa však musí oddeliť od okolitých tkanív a to buď mechanicky (prúdom vody, vzduchu či nástrojom podobným strúhadlu), alebo laserom.

Za najlepšiu je považovaná laserová liposukcia, pretože šetrí okolité tkanivá a lekár zošije ranky samovstrebateľným stehom, ktorý zaručí vznik jemných, takmer neviditeľných jaziev. Na klinike plastickej chirurgie a estetickej stomatológie Brandeis Clinic v Prahe môžete naviac po liposukcii podstúpiť ošetrenie laserom, ktorý jazvy prakticky zneviditeľní.

 

Foto - pixabay.com

 

Schudnite pomocou laseru kdekoľvek na tele!

Medzi vyhľadávané zákroky patrí liposukcia brucha, ktorá vám ihneď prinesie ploché bruško s vyrysovanými svalmi a štíhlym pásom. Výsledky liposukcie nadchli aj 25ročného Adama, ktorý uvádza: „Najlepšie to bolo na dovolenke, kde som sa mohol prechádzať po pláži bez hanby za veľké brucho.“

Kvôli chudnutiu stehien je veľmi žiadaná liposukcia laserom SlimLipo, ktorým disponuje pražská Brandeis Clinic. Jej špecialistia vám odsatím tuku stehná vymodeluje a zároveň vďaka špeciálnemu zariadeniu tiež spevní povolenú kožu. Laserová liposukcia sa postará aj o vaše skvostné pozadie. Pre zadoček platí to isté, čo pre stehná. Bude nie len štíhlejší, ale tiež pevnejší.

Mnoho klientov, najmä vo vyššom veku, volí liposukciu zadnej strany paží. V tejto oblasti totiž často aj pri silných tricepsových svaloch zostáva povolená koža.

Atraktívnou je aj laserová liposukcia podbradku. Opäť sa pri nej odstráni tukové tkanivo a spevní koža. Z nových kontúr tváre a mladistvejšieho vzhľadu sa môžete tešiť okamžite. Liposukciou sa dajú ošetriť tiež kolená, lýtka, chrbát alebo dokonca Venušin pahorok. Najobľúbenejšie kombinácie liposukcií zahŕňajú brucho a boky, stehná a zadoček.

Laserové liposukcie menšieho rozsahu sa obvykle vykonávajú v šetrnej lokálnej anestézii (liposukcia viacerých oblastí v celkovej anestéze). Po operácii je nutné mesiac nosiť špeciálne kompresné prádlo a vyhnúť sa náročným fyzickým aktivitám. Bežné činnosti a ľahšiu prácu môžete väčšinou vykonávať ihneď.

 

Foto - pixabay.com

 

Kto je spoľahlivý, na koho sa obrátiť?

Technologicky najlepšie vybavenou klinikou v ČR, kde sa konajú liposukcie denne a so skvelými výsledkami, je Brandeis Clinic. Objednajte si tu konzultáciu s plastickým chirurgom, ktorý vám predloží všetky dôležité informácie.

Kliniku nájdete na adrese Královodvorská 13, Praha 1 (vchod za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640. Ale rýchlo, pretože o laserové liposukcie je taký záujem, že by ste nemuseli získať termín v dohľadnej dobe.

.