Chystáte sa na nedeľný rodinný obed alebo len hľadáte spôsob, ako spríjemniť víkendové posedenie? Upečte niečo chutné, vyberte si to, čo poteší všetkých.

Čo upiecť na nedeľu

Na nedeľu môžete upiecť niečo tradičné a chutné, čo poteší celú rodinu. Či už máte radšej sladké alebo slané pečivo, ponúkame vám výber receptov, ktoré pridajú k nedeľnej atmosfére príjemný dotyk.

Vyberte si z našich návrhov ako jablkový koláč, voňavú bábovku, tradičnú bublaninu, sýte bryndzové pagáče, rôzne druhy štrúdlí alebo originálne slané pečivo. Každý z týchto receptov zaručene obohatí váš nedeľný stôl a zabezpečí, že vaši blízki odídu od stola spokojní a s úsmevom.

Každý z týchto receptov pridáva k nedeľnej atmosfére príjemný dotyk a zároveň poteší skvelou chuťou. Vyberte si podľa toho, čo má vaša rodina najradšej!

5 receptov, ktoré upiecť na nedeľu

Tu je pár nápadov:

 1. Jablkový koláč - Ľahký a svieži koláč, ktorý môžete pripraviť s kúskami čerstvých jabĺk a škoricou. Posypte povrch mrveničkou pre extra chrumkavosť.
   
 2. Bábovka - Klasický a obľúbený koláč, ktorý môžete ochutiť citrónovou kôrou, vanilkou alebo kakao pre čokoládovú variantu.
   
 3. Bublanina - Výborný ovocný koláč, ktorý mú na webe ženyvmeste.sk svoj rokmi obľúbený recept.
   
 4. Bryndzové pagáče - Skvelá voľba pre milovníkov slaných pochúťok. Pagáče môžete pripraviť s bryndzou, údeným syrom, alebo len s klasickým maslom a cibuľou.


   
 5. Štrúdľa - Či už preferujete jablkový, makový alebo tvarohový štrúdľ, je to vždy výborná voľba pre nedeľné posedenie pri káve.
   
 6. Slané pečivo - Ak máte radšej niečo menej sladké, môžete pripraviť napríklad slané piiza štangle s rôznymi druhmi semienok alebo slané muffiny s feta syrom a olivami.

Veľa úspechov a dobrú chuť.