Nevyzerá ako technický výrobok nadupaný množstvom najmodernejších súčiastok. Skôr je to abstraktná skulptúra vyrezaná francúzskym umelcom zo slonoviny. I keď presný umelecký sloh je ťažko uchopiteľný. Romantizmus, secesia, alebo dokonca ďaleká budúcnosť?

 

Foto - BIS audio

 

Devialet Phantom Reactor - reproduktor, zosilňovač a sieťový prehrávač

Hladký oblý povrch príjemný na dotyk, prechádza na stranách do priehlbín, ktoré okrem akustickej funkcie ladne zoštíhľujú prístroj pri pohľade spredu. A práve tu dominuje kruhová mriežka, ktorá chráni výškový reproduktor pred všetečnými detskými rukami. Napriek tomuto prekrytiu zvuk nestráca na svojej kvalite. Dva stredobasové reproduktory sú ukryté pod dvoma oblinami na stranách a o výkon sa stará plne digitálny zosilňovač triedy D. Áno, to sme zabudli na začiatku spomenúť, že ide o Devialet Phantom Reactor - reproduktor, zosilňovač a sieťový prehrávač v malej kompaktnej podobe.

Je tak malý, že ho priniesli v kabelke vyrobenej presne na mieru. Má aj svoje meno, volá sa Cocoon a mne sa pri tomto mene vybavila kukla Priadky Morušovej z ktorej sa vyrába ten najjemnejší hodváb. Aj povrch Cocoonu, vyrobený z prírodnej vlny v kombinácií s kožou, lahodí dotyku. Z vnútornej strany sú však kompozitné materiály, ktoré chránia prístroj pred poškodením a tak si ho môžeme zobrať aj so sebou aj na slnečnú prímorskú dovolenku a na terase svojho apartmánu, vypočuť si svoju obľúbenú hudbu.

 

 

Devialet Phantom Reactor je naozaj výkonný 

Apropó hudba! Zabudli sme spomenúť, že napriek tomu, že ide o prístroj skutočne malý, zvuk, ktorý z Devialet Phantom Reactoru vychádza je impozantne veľký. Výšky a stredy sú krištáľovo čisté a pri privretých očiach, popíjajúc chladný miešaný nápoj, budete mať pocit, že váš obľúbený spevák alebo speváčka stojí pri vás a vy dokážete vnímať jeho dýchanie a jemné mľasknutia pier, keď ide spievať iba pre vás. No a keď budete mať chuť na niečo dynamické, alebo bosá tancovať  po terakotovej podlahe, tak vytiahnete svoj telefón alebo tablet a cez apku vyberiete niečo, čo vás prekvapí svojou dynamikou a hĺbkou basu. Znova budete mať pocit, že kapela je s vami na terase a bubeník je tak blízko, že cítite údery kopáku na svojom hrudníku až vám z toho začnú behať zimomriavky po tele.

Devialet Phantom Reactor má výkon 600 Wattov, čo je údaj podstatný až vtedy, keď si uvedomíme, že bežné kvalitné zosilňovače majú výkon 30 až 100 Wattov a hudba, ktorú bežne počúvame je pri výkone okolo 13 Wattov. Jasné, je tu otázka, na čo je nám potom taký veľký výkon? Nuž, je to ako s autom. Zoberme si napríklad Porsche. Pri bežných podmienkach nikdy nevyužijeme jeho plný výkon, ale je cítiť tú úžasnú rezervu a suverenitu.

To isté poskytuje aj systém Devialet Phantom Reactor 600 - suverenitu, rezervu, agilnosť a dynamiku, ako dobré Porsche, Ferrari, alebo Bugatti. Napriek tomu sa svojou veľkosťou aj s kabelkou zmestí do kufra červeného Mercedesu triedy A.

Komu by však nestačilo s výkonom, v ponuke je aj výkonnejší Reactor 900 a ako sme sa už dovtipili, tak číslo 900 udáva aj výkon zosilňovača vo Wattoch.

 

Foto - BIS audio

 

Devialet Phantom Reactor ponúka BIS Audio

Niekto by mohol namietať, že je to len jeden reproduktor a tak kde je onen stereo posluch, veď chceme počuť aj priestor a vedieť, kde stojí ktorý muzikant a odkiaľ spieva speváčka. Ani to nie je neriešiteľná situácia. Stačí si dokúpiť ešte jeden identický prístroj, šesťstovku alebo deväťstovku a zase jednoducho v appke nastaviť rozloženie zvuku na stereo. Potom už stačí iba dva Reactory umiestniť na štýlové drevené trojnožky, pred seba do posluchového trojuholníka, sadnúť si do kresla a v mysli odcestovať na koncert svojho obľúbeného interpreta.

Cena za jeden kus šesť stovky je 990 EUR a deväť stovky 1250 EUR a môžete ich kúpiť v predajniach BIS Audio, alebo cez internet.