VIEDEŇ, BRATISLAVA. Švédsky spevák a moderátor Mans Zelmerlöw v sobotu zvíťazil v medzinárodnej speváckej súťaži Eurovision Song Contest, keď zabodoval s elektropopovou baladou Heroes. Švédsko tesne porazilo Rusko a speváčku Polinu Gagarinovu, ktorá nakoniec skončila druhá, tretie bolo talianske trio II Volo. „Všetci sme hrdinovia,“ povedal podľa ORF švédsky spevák, keď oslavoval víťazstvo. Objal sa s rakúskou bradatou speváčkou Conchitou Wurst, ktorá vyhrala minulý rok a tento ročník moderovala. 

 

 

Po troch rokoch sa tak spevácka súťaž vracia do Švédska, ktoré je jednou z najúspešnejších krajín. V histórii súťaže zvíťazilo už šesťkrát, medzi víťazmi bola vtedy ešte málo známa a neskôr legendárna skupina ABBA. Úspešnejší ako Švédi sú len Íri, ktorí zvíťazili sedemkrát.  

 

 

 

Slovensko zastúpenie nemalo ani tento rok, do finále nepostúpilo ani Česko. Najväčšie šance má Švédsko Rusko, Taliansko a Cyprus. Pozrite si najlepšie zábery zo semifinálových kôl. Náš favorit je John Karayiannis z Cypru. Tu sú najlepšie záber zo semifinálových kôl.

 

České duo Marta Jandová a Václav Noid Bárta s pesničkou Hope Never Dies do finále nepostúpili.Jandová si vyslúžila potlesk, keď odhodila lodičky a odspievala bosá. 

 

 

 Molly Sterlingová z Írsko hrá na klavíri pieseň s názvom Playing with Numbers (Hra s číslami). 

 

 Poľská speváčka Monika Kuszynska s piesňou „In The Name Of Love“.

 

 

Spevák Knez z Čiernej Hory zaspieval pieseň "Adio".

 

Polina Gagarinovová z Ruska s pesničkou A Million Voices patrila medzi favoritov súťaže, skončila nakoniec druhá.

 

Minuloročná víťazka Conchita Wurst.

 

Š O víťaznej piesni rozhodli odborné národné poroty a diváci esemeskami. Nemohli však hlasovať za svojho speváka a esemesiek mohli poslať najviac dvadsať.

 

 

 

U divákov mal veľký úspech John Karayiannis z Cypru s One Thing I Should Have Done.