Krava nebeská je veselé cestovateľské dobrodružstvo s nečakaným zvratom: štvornohá hrdinka, na ktorú len tak nezabudneme!
Na prvý pohľad uletený príbeh o nevinnej krave, ukecanom moriakovi a podráždenom prasati si zamilujete a budete sa uškŕňať, pochechtávať a možno si napokon poviete – nič také som ešte nečítal/a.

„Je to jeden z najpútavejších alegorických príbehov zo zvieracej farmy,“ napísal portál Time Out. „Nehľadajte nič iné ako prekvapujúci debut od hollywoodskej hviezdy Davida Duchovneho. Príbeh o Elsie, americkej krave, ktorá sa učí pravdu o svojom osude je plný humoru.“


Ukážku z Kravy nebeskej geniálne načítala herečka Lucia Siposová.
Vypočujte si ju tu:

 

 

Zoznámte sa s Elsie Bovaryovou. Je to celkom šťastná krava. Dlhé spokojné dni trávi jedením, odpočinkom a rozhovormi s najlepšou priateľkou, krásavicou Mallory. Raz v noci sa obe kravy vykradnú z kravína, no zatiaľ čo Mallory zaujíma iba flirtovanie s býkmi, Elsie láka farmársky dom. Cez okno uvidí farmárovu rodinu zhromaždenú okolo mihotavého svetla Škatuľového boha, teda televízora. Ten práve rozpráva o niečom, čo sa nazýva „priemyselný mäsokombinát“, a to, čo zdesená Elsie vidí, jej obráti celý doterajší kravský život naruby.

 

 

Je len jedno riešenie: odísť do lepšieho, bezpečnejšieho sveta. Napríklad do Indie, kde sú kravy nedotknuteľné.
Na farme vzniká nesúrodá skupinka: Elsie, Jerry – vlastne Šalom, podráždený kanec, ktorý číta Tóru, lebo nedávno prestúpil na judaizmus, a Tom, uhladený (aspoň podľa neho) moriak, ktorý nevie lietať, ale zato zobákom ovláda iPhone. Títo traja, narýchlo prezlečení za ľudí a s ukradnutými pasmi, zamieria rovno na letisko.

Milé bytosti z pera Davida Duchovného ukazujú cestu k vzájomnému pochopeniu a prijatiu, ktoré náš svet zúfalo potrebuje. Uletený, no úžasne čítavý príbeh Krava nebeská si vás získa a prežijete s ním príjemné chvíle. 

 

Prečítajte si aj Prineste do svojho života radosť