Slnečná zimná prechádzka alebo náročná túra s prenocovaním – možnosti sú v dolnorakúskych Viedenských Alpách, nazývaných aj Raj výhľadov, takmer neobmedzené. Keďže je na kopci častokrát teplejšie ako v údolí, môžete si tu dokonca vyzliecť zimnú bundu, odložiť ju na lavičku a obrátiť tvár k teplému zimnému slnku.

 

Foto - (c) naturparke-niederosterreich-pov.at-herbst

 

Načerpať silu hôr

Nádherná kulisa pohorí Rax, Schneeberg a Hohe Wand ponúka možnosť splynúť v tichu s prírodou a zároveň načerpať silu. Pozdĺž zimných turistických chodníkov je k dispozícii množstvo prevádzok na chvíľku odpočinku, kde sa zároveň môžete opýtať na najkrajšiu cestu. Ak ste to ešte neskúsili, určite odporúčame brodiť sa v zime snehom, pretože aj keď sa to nezdá, je to veľmi osviežujúce.

Na dobre upravených zimných turistických chodníkoch vedúcich naprieč prírodou panuje pokoj. Ak by ste mali záujem o trochu viac spoločnosti, môžete navštíviť jednu z mnohých oddychových zastávok. Pretože oddych, to je aj posedenie v teple a s trochou posilnenia, napríklad v podobe hrejivého čaju s pálenkou či regionálnymi špecialitami na stole.

 


 

Foto -  (c) wieneralpen-franz zwickl

 

Zimné chaty s krbom

Na chatách so zimnou prevádzkou vo Viedenských Alpách sa turisti i okoloidúci tešia z celkom obyčajných vecí: teplej postele, regionálnej kuchyne, praskajúceho ohňa v kozube a hviezdnatej noci. Ďaleko od ruchu miest sa ocitnete uprostred romantickej zimnej dovolenky. Ak máte chuť na celkom intenzívny reklax a reštart myšlienok, dovolenka na rustikálnych chatách je vždy aj dovolenkou v prírode. Po dni bohatom na zážitky sa vrátite, oklepete sneh z topánok a prežijete príjemný večer vo vyhriatej chate. Vonku fučí vietor a vnútri budete s ružovými lícami a výrazom spokojnosti spomínať na prežité malé dobrodružstvá.

Ak máte chuť vyskúšať si skutočnú zimnú turistiku a svoj zimný výlet spojiť aj s prenocovaním, môže využiť jednu z príjemných prevádzok v turistických dedinkách Puchberg am Schneeberg alebo Kirchberg am Wechsel.

Viac tipov na výlety a prenocovanie nájdete tu: https://www.wieneralpen.at/sk/zimna-turistika