BRATISLAVA. Nadácia pre deti Slovenska vyzbierala počas priameho prenosu charitatívneho televízneho galavečera Hodina deťom 172 736 eur.

„Mám veľkú radosť zo všetkého, čo sa udialo, akí ľudia dnes prišli, veľká vďaka všetkým darcom. Toto je veľmi vďačná práca práve v tom, že sa stretávame s množstvom dobra. Organizácie, ktoré dostanú príspevok, sú vďačné, aj sami darcovia sú častokrát vďační za to, že mohli pomôcť. My ideme každý rok na cestu po Slovensku, kde stretávame organizácie aj ľudí a vidíme, čo všetko sa podarilo uskutočniť, ako sa pracuje s deťmi. Vidíme, ako sa pomoc dostane aj do miest či maličkých obcí, kde by sa inak nedostala,“ uviedla pre TASR po skončení galavečera Lucia Jakubíková, manažérka Hodiny deťom.

 

Lucia Jakubíková.

 

Najkrajšie charitatívne podujatie 

Počas galavečera zaspievali Miro Žbirka, Beáta Dubasová, Celeste Buckingham, Sima Martausová, Lucia Lužinská, Janais, Peter Bažík, skupiny Hex, King Shaolin, Kandráčovci, orchester Taste of Brass a tancoval SĽUK.

„Krásny večer, myslím si, že toto je jedno z najkrajších charitatívnych podujatí, ktoré sú. Je to venované deťom, to je naša budúcnosť. Bola som pri telefóne, veľa ľudí vníma predvianočný čas a chcú prispieť. Som veľmi rada, že sa vyzbierala taká suma. Verím tomuto projektu, preto som tu,“ dodala Beáta Dubasová. 

 

 

Čas venovaný deťom sa vám vráti

Už 18. ročník celoslovenskej verejnej zbierky Hodiny deťom má tento rok slogan Čas venovaný deťom sa vám vráti vždy. Hodina deťom preto podporuje štyri oblasti práce s deťmi a mladými ľuďmi. Prvou je Dieťa a jeho radosti, ktorá obsahuje preventívne projekty, zamerané na rozvoj vzťahov, úcty k sebe aj iným, druhou je Dieťa a jeho starosti, ktorej obsahom sú investičné projekty zamerané na riešenie problémov detí, keď zlyháva ich rodina. Treťou oblasťou je Dieťa a jeho škola a napokon Dieťa a jeho komunita.

Za 17 rokov rozdelila nadácia vďaka príspevkom 5 062 491 eur na 1702 projektov pre 269 997 detí a mladých ľudí.

 

 

 

 

Prečítajte si aj Mladí ľudia sa radikalizujú, sú za tým ich problémy z domu