Christová: Keď sme mladé, väčšinou sa chceme na niekoho podobať...

Keď máme 20 rokov, hľadáme si vzory, hľadáme si cestu, ktorou životom pôjdeme, prispôsobujeme sa okoliu, v ktorom žijeme. Pretože sa vždy porovnávame, čokoľvek dosiahneme, nie sme spokojní, veď vždy je niekto lepší... Preto je život úžasné dobrodružstvo a cesta, na ktorej sa učíme byť sami sebou. Mať sa rád a byť vďačný za všetko, čo zažívame, aj to dobré, aj to negatívne. Práve skúsenosti, radosti aj starosti z nás formujú úžasné osobnosti, ktorými sa stávame vekom.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Christová: S vekom prichádza porozumenie a sebaláska, sme šťastnejšie

Žena po štyridsiatke je najslobodnejšia, pretože začína byť sama sebou. Prežila si svoje lekcie, už vie, čo nechce a čo má naopak rada. Najdôležitejsie je, po čom túžite VY!!! Začíname sa venovať tomu, čo chceme, začíname maľovať, tancovať, cvičiť, meditovať, robíme veci, ktoré nám robia radosť...  A to je zázrak života! Keď sme šťastné v mysli a robíme veci v súlade s našou dušou, naše telo sa pridá a my konečne žijeme svoj vlastný život. Postoj našej mysle a možno aj vek nám dáva veľkú slobodu v rozhodovaní...

 

Christová: Dostaňte zo seba negatívne emócie

Všetci ich máme a je to v poriadku, veď sme emocionálne bytosti.. Záleží len na tom ako rýchlo ich dokážeme spracovať. Keď mám skratovú náročnú situáciu, najviac my vždy pomáha aktivita, pohyb. Rada chodím v prírode dovtedy, kým sa moja myseľ cíti ľahká a čistá... Rada mám cvičenia s papierom, ktorý si rozdelím na dve polovice: na jednu polovicu si napíšem pozitíva, na druhú negatíva. Co je psáno, to je dáno - tam vidíte, či vám stojí za to pokračovať alebo ukončiť situáciu - problém. A veľmi mi pomáha modlitba a moja viera v Boha.

 

 

Christová: Robme si rituály, majú čarovnú moc

Môže to byť ranné cvičenie, alebo večerné poďakovanie za všetko dobré i zlé, čo vás stretlo. Či budete cvičiť alebo relaxovať s pohárom dobrého čaju alebo pozorovať plamene sviečky, rastúci kvet alebo sa zamerajme na pomalý a pravidelný dych... Vytvorme si rituály, ktoré nám pomôžu upokojiť sa v stresových situáciách a vrátiť sa do svojho stredu k sebe samej. Buďme samé sebou a správajme sa tak, ako chceme, aby sa ľudia správali k nám.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Christová: Nebojme sa

Od malička sa niečoho bojíme, bojíme sa o seba, o blízkych, ale 98 percent vecí, ktorých sa obávame sa nakoniec nestane. A tie, čo sa stanú, na tie sa pripraviť nedá, preto sa nenechajme ovládať strachom urobiť aj odvážne rozhodnutia.

 

Christová Iba výzvy nás posúvajú

Plánujme si svoj život nielen zo dňa na deň, ale na rok i na päť rokov dopredu. Buďme vo svojich plánoch rozmarné. Nebojme sa veľkých cieľov, len tie nás posúvajú. A posúvajú nás aj prekážky, ktoré sa práve pri veľkých cieľoch určite objavia. Naučila som sa, že to ako žijem, som si spôsobila hlavne sama a preto som to ja, kto to môže zmeniť.

 

Partnerom workshopu bol Módny salón Eleganta:

Foto - Miroslava Spodniaková