Naša pokožka je asi najvyťaženejším orgánom tela v lete.  Musí odolávať mnohým nástrahám: bazénovej a morskej vode, či slnečným lúčmi. Aj zima však našej pokožke dá zabrať. Zvyčajne ju chránime viacerými vrstvami oblečenia, a preto nemá dostatok svetla alebo priestoru na dýchanie. Bez ohľadu na ročné obdobie, pokožke je potrebné dopriať relax a starostlivosť, ktorú si naozaj zaslúži. Je to práca na každý deň, veď každý z nás si svoju pokožku denne aj čistí. Rituály očisty tela sa odohrávajú väčšinou ráno alebo večer počas sprchovania alebo kúpeľa vo vani.

Na to aby sme pokožku čo najmenej namáhali a zároveň čo najlepšie vyživili a očistili, je potrebné siahnuť po prírodných kozmetických produktoch na to určených. Výbornou voľbou je prírodný produkt od slovenskej kozmetickej firmy MARK face and body s názvom MARK Shower pudding.

 

Čo je MARK Shower pudding?

Sprchový pudding je určený  na dôkladné ošetrenie pokožky, ktorý prináša dokonalý pocit čistoty a osvieženia v jednom. Obsahuje  čisto prírodné ingrediencie ako napríklad, mandľový alebo olivový olej. Je dostupný v štyroch skvelých arómach. Napríklad peppermintová aróma vďaka obsahu mentolu, ktorý ma chladivé účinky, dokáže telo prebudiť do nového dňa alebo po namáhavej fyzickej aktivite schladí unavené svalstvo.

                                                                                                 Foto - MARK  scrub

 

Ako sa sprchový pudding používať?

Táto náhrada za sprchový gél je vhodná na každodenné používanie a nie je určená len pre špecifický typ pokožky, ale je vhodná pre všetky typy pokožky. Ak patríte medzi tých, ktorí majú pokožku citlivú, jemnú alebo problematickú, nemusíte sa pri používaní MARK Shower puddingu ničoho obávať. Nanášať ho treba rovnako ako iné sprchové gély, a teda stačí, ak ho nanesiete na mokré telo a budete masírovať do pokožky, a následne stačí pudding zmyť vodou. A jeho zázračné účinky môžete využiť aj na umývanie vlasov.

 

Bezpečné zloženie puddingu MARK face and body

Sprchový pudding od značky MARK face and body je zložený z niekoľkých látok, ktoré zaručujú jeho kvalitu a pozitívne účinky na telo.

Obsahuje mandľový olej, ktorého úlohou je nielen regenerácia, ale aj upokojovanie pokožky. Okrem toho pokožke dodá hebkosť, a preto ho môžete používať na rôzne typy pleti. Mnohí ho využívajú ako prevenciu proti vráskam a ako ochranu a regeneráciu kože po spálení od slnka.

Vďaka panenskému olivovému oleju dokáže tento prípravok pokožku očistiť, ošetriť a aj hydratovať, čo je pre mnohých ľudí nevyhnutnosťou. Nemusíte sa ho báť použiť ani pri rôznych ekzémoch či vráskach, pomôže vám s nimi dokonale a bezpečne bojovať.

 

                                                                                                                 Foto - MARK  scrub  

 

V tomto smere vám pomôže aj panenský kokosový olej, ktorý je tiež súčasťou Shower puddingu. Ten obsahuje veľké množstvo antioxidantov, pričom je významný tiež hydratačnými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Každú pokožku preto dokáže po sprchovaní upokojiť a podporí jej pružnosť.

V krátkosti, MARK Shower pudding je 100% prírodný produkt, ktorý nie je testovaný na zvieratách, neobsahuje žiadne chemické látky a je to skvelá voľba na každodennú očistu pokožky tela. A na základe svojej konzistencie to bude aj zábava. Lebo každá pokožka si zaslúži MARKa.