BRATISLAVA. Prezident Andrej Kiska dostal list od 10-ročnej školáčky. Kristínka mu napísala, že by sa chcela stať prezidentkou, ale spolužiaci sa jej za to posmievajú.  Kiska ju včeraj prijal v Prezidentskom paláci aj so spolužiakmi a sestričkou.  

 

 

"Kristínke to v Prezidentskom paláci pristalo. Aj pred vlajkami, aj za rokovacím stolom, aj na mojej stoličke v pracovni. Je milé, ak už aj deti majú ambície, sebavedomie a presvedčenie, že za svojim snom musia smelo kráčať. Kristínka je skvelé dievča. Verím, že z nej vyrastie hlavne šťastný človek. Rodičia môžu byť už dnes na ňu veľmi hrdí," napísal po stretnutí Andrej Kiska na facebboku 

 

 

Kristínka napísala prezidentovi list ešte pred Vainocami. „Dobrý deň, pán prezident! Volám sa Kristínka, mám 10 rokov a chodím na základnú školu v Bratislave, kde sa mi všetci z triedy smejú, že chcem byť prezidentom Slovenskej republiky,“ napísala Kristínka v liste, ktorý prezident zverejnil na svojej facebookovej stránke.

 

 

„Nikto mi neverí, iba moja mama, ktorú veľmi ľúbim. Moje spolužiačky by chceli byť učiteľky, speváčky a tanečníčky, babka by zo mňa chcela mať lekárku, ale mňa tieto povolania nelákajú. Byť prezidentom, to by bola vec! Stretnúť známe osobnosti, vedieť všetko, čo sa v krajine deje, byť nápomocný ľuďom, ktorí sú zúfalí a Vy ste ich posledná nádej. Som Tvoja obdivovateľka a páči sa mi, ako reprezentuješ našu malú veľkú krajinu doma aj v zahraničí. Prajem Vám šťastné a veselé sviatky plné pokoja, rodinnej pohody a lásky, aby ste mali na rozdávanie aj v budúcom roku. 
Vaša Kristínka“

Andrej Kiska dievčatko povzbudil a spolu s triedou ju chce budúci týždeň prijať v Prezidentskom paláci. „Milá Kristínka, dovoľ, aby som ťa aj so spolužiakmi pozval do Prezidentského paláca a prijal vás rovnako, ako prijímam prezidentov, premiérov a rôzne známe osobnosti. Teším sa na vás,“ odpovedal jej Andrej Kiska. Včera ich prijal všetkých.

 

 

Prečítajte si aj Žien v politike pribúda, pre Slovensko to neplatí