Nemusíš  ísť s davom a byť jeho súčasťou a môžeš pokojne vytŕčať z radu. Neznamená to, že nebudeš úspešný alebo si mimo reality alebo nedajbože ťa nebude mať nikto rád. Podstatné je to, že ostávaš sám sebou, nenecháš sa ovplyvniť len preto, že niečo by sa tak malo alebo sa to musí alebo historicky to tak bolo dané.

Baví ťa robiť niečo, čo ostatní nerobia? A naopak, nebaví ťa to, čo robia oni?  Tak choď svojou vlastnou cestou, bez pocitu a otáznikov, či to náhodou nie je sebecké. Sebecké je to, ak ťa niekto do niečoho núti. Výber tvojej vlastnej cesty je tvoja jedinečnosť. Ukáž ľuďom, že sa veci dajú robiť aj inak a možno práve to zaujme svet.

Ak niekto povedal, že musíš mať tehličky na bruchu a konfekčnú veľkosť modelov a modeliek, prípadne, že je neprípustné byť plnší na bruchu, či  v bokoch alebo v tvári, tak je na omyle. Predovšetkým je dôležitý tvoj osobný pocit zo seba samého, keď sa pozrieš do zrkadla, postavíš na váhu alebo oblečieš do svojich vecí. Ak sa v týchto momentoch cítiš skvele a spokojne, tak ani „6packs“ a ani konfekčná veľkosť nie sú podstatné.

Nedávno som čítala, že po 35-ke by ženy nemali nosiť krátke nohavice pod zadok. Hovorím si a prečo by nemohli? Lebo to niekto povedal? Ak sa tak niekto cíti atraktívne a chce si to dať, tak môže mať aj 60. Samozrejme musí počítať aj so spätnou väzbou, pohľadmi a inými reakciami. Dnes vám ľudia nič neodpustia a nedarujú, dajú vám pocítiť váš prejav jedinečnosti, odlišnosti a vybočenia z radu.

Idete von s partiou a bavíte sa na aktuálnu tému. Všetci majú rovnaký názor a prikyvujú najväčšej autorite. Vy to však vidíte inak a uvažujete, že sa ozvete, ale niečo vás brzdí. Áno, je to obava, že vás vylúčia z ich spoločnosti, lebo máte iný názor. Nakoniec to prekonáte a poviete to, vznikne výmena názorov a presadzovanie sa najväčšej autority. Ak to urobíte viac-krát, tak si uvedomíte ako vás postupne vylúčia z ich spoločnosti a stretávajú sa bez vás. Ste iný, neprispôsobivý, mimo, hašterivý a neviem čo ešte.

Takto to dnes funguje a kto chce zapadnúť, musí robiť presne to isté, čo ostatní ľudia. Prečo? Lebo sa to tak má. Zamyslite sa nad tým, čo je podstatné pre vás, v čom sa cítite vy sami skvela a pohodlne. Nerobte nič v živote len preto, lebo aj ostatní to tak robia a tak je to zrejme správne. Samozrejme si však zachovajme etiku, ľudskosť a zdravý sedliacky rozum.

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.