Pripravte si s nami domáci kurací gyros podľa dlhými rokmi overeného receptu. Vyskúšajte ako si doma pochutnať na vo svete veľmi rozšírenej dobrote z kuracieho mäsa.

Kurací gyros

Kuracie mäso a recepty ako si ho doma pripraviť sú nesmierne obľúbené.

Domáci kurací gyros je výborným príkladom ako si ho doma chutne a rýchlo pripraviť. Ide o výbornú voľbu nielen pre jeho výnimočnú chuť, ale aj o jednoduchú prípravu, všestrannosť pri podávaní a schopnosť prispôsobiť sa rôznym chuťiam a diétam.

Máme pre vás domáci kurací gyros ako zo stánku na ulici. Skvele sa hodí k zeleninovému šalátu, zemiakovým hranolkám a tú pravú chuť všetkému dodá jogurtový dresing na gyros.

Gyros je plný chutí a korenia, ktoré spolu vytvárajú výnimočnú a pikantnú chuť. Kombinácia marinovaného mäsa v korení a bylinkách spolu s čerstvými zeleninami, omáčkami a prílohami pridáva jedlu bohatú a zaujímavú chuťovú paletu.

Toto mäso sa pripravuje pomerne rýchlo, pretože tenké kúsky vykostených kuracích stehien sa rýchlo opečú. Toto robí z gyrosu atraktívnu voľbu pre jednoduchý obed alebo večeru.

Toto obľúbené jedlo sa dá podávať rôznymi spôsobmi - okrem zemiakových hranoliek to ide aj v pitách, tortíllach, alebo ako súčasť šalátov. Taktiež môže byť prispôsobený rôznym iným chutiam a diétam.

Opečené tenké plátky vykostených kuracích stehien majú lahodnú vonkajšiu krustu a šťavnaté vnútro. Kombinácia s čerstvou zeleninou a omáčkami pridáva do jedla rôzne textúry a zážitky pri jedení.Gyros je populárny po celom svete a ľahko dostupný v mnohých reštauráciách alebo fast foodoch. To z neho robí často servírovaný rýchly obed pre mnoho ľudí. A tu je inšpirácia na nedeľný obed. Skúste aj náš recept na kurací wrap.

Čo potrebujete

 • Doba prípravy: 10 minút,
 • Čas vyprážania: 12 minút,
 • Počet porcií: 4 porcie,

Ingrediencie

 • 500 g mäsa z vykostených kuracích stehien,
 • 3 polievkové lyžice oleja,
 • 3 čajové lyžičky sušeného cesnaku,
 • 3 čajové lyžičky mletej papriky,
 • 1 čajovú lyžičku soli,

Postup receptu

 1. Olej si dáme do pohára. K oleju pridáme 3 čajové lyžičky sušeného cesnaku.


   
 2. Do marinády pridáme 3 čajové lyžičky mletej papriky. Pridáme ešte aj soľ a zamiešame.


   
 3. Do uzatvárateľnej nádoby si dáme umyté, vysušené a vykostené kuracie stehná.


   
 4. Kuracie mäso zalejeme marinádou, tak aby bolo všetko ponorené. Nádobu uzavrieme a dáme chladiť najlepšie cez noc.


   
 5. Na panvici rozpálime dáme olej a sprudka usmažíme kúsky z každej strany minútu. Potom ešte 10 minút vyprážame na miernom ohni do zlatista.


   
 6. Mäso nakrájame na menšie kúsky a môžeme podávať. Kurací gyros je hotový. Pripravte si k nemu aj letný šalát a niektorý z našich dresingov na šalát.

Dobrá chuť. Vyskúšajte aj náš recept na pečené kuracie stehná.

Videorecept