Už prvé reakcie pod trailerom potvrdili, že fanúšikovia nie sú sklamaní len preto, že sa im nepáči nové sfilmovanie úspešnej komédie Krotitelia duchov z roku 1984. Napokon, je to údel mnohých filmových klasík a ich voľných pokračovaní. Pod trailerom, ktorý zverejnili 3. marca, sa objavovali reakcie ako „strašné“, „nový teroristický útok na New York“ alebo „Je to, ako keby práve znásilnili moje detstvo“.

Nespokojnosť mala novú dimenziu. Noví krotitelia duchov v New Yorku sú totiž ženy a tomu zodpovedali aj rekcie. Ľudia písali o „feminacizme“ „Nie, politickej korektnosti a objavili sa aj rasistické poznámkami na afroamerickú herečku.

 

 

Úspešné komičky nezaujali

Fanúšikov krotiteľov ruší, že štyroch komikov nahradili štyri komičky. Namiesto Dana Aykroyda, Billa Murrayho, Harolda Ramisa a Ernieho Hudsona hrajú Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Leslie Jones a Kate McKinnon.  Momentálne najúspešnejšie komičky v Spojených štátoch.

„Páči sa mi myšlienka, že nová generácia bude mať svojich vlastných Krotiteľov duchov,“ vysvetľoval pri uvedení traileru režisér Paul Feig, ktorý má s obsadením žien v hlavných úlohách komédie len dobré skúsenosti.

Nápad fanúšikov zatiaľ neoslovil, hoci sa vo filme objavia aj tváre spred 30 rokov Chris Hemsworth, Andy Garcia a legendárny Cadillac.

 

 

Najviac palcov dole

Spoločnosť Sony Pictures Entertainment trailer zverejnila 3. marca a doteraz ho videlo viac ako 30 miliónov divákov na celom svete. Z toho takmer 682-tisíc mu dalo palec dole, teda negatívne hodnotenie. Páčilo sa 226-tisíc ľuďom. Podľa rebríčku „most disliked videos“ je to tak momentálne najneobľúbenejším videom v histórii youtube.

Krotitelia duchov Ghostbusters sa v roku 1984 stali obrovským hitom a úspech malo aj pokračovanie v roku 1989. Tretie pokračovanie v čisto ženskom obsadení bude mať svetovú premiéru v lete, v našich kinách ho uvidíte 28. júla.

Názo filmu ostane pôvodný, hoci gramaticky správne by mal znieť Krotiteľky duchov. "Rozmýšľali sme nad tým. Američania nám však dali inštrukcie, film sa má uvádzať tak, aby rešpektoval pôvodný názov. Na Slovensku aj v Českej republike," povedal pre denník SME Juraj Brocko z distribučnej spoločnosti ITA FILM.
 

 

 

Prečítajte si aj Vzťah s vojnovým zločincom Goebbelsom zničil život Líde Baarovej i jej rodine