LONDÝN. Manželský pár z Londýna, ktorý brutálnym spôsobom zavraždil pestúnku svojich detí z Francúzska, odsúdil v utorok britský súd na doživotie bez práva na predčasné prepustenie skôr ako o 30 rokov. Informovala o tom agentúra AP. Londýnsky súd pred mesiacom uznal 40-ročného Ouissema Medouniho a 34-ročnú Sabrinu Kouiderovú za vinných z vraždy 21-ročnej Francúzky Sophie Lionnetovej, ktorú si najali ako au-pair pre dve deti.

 

 

Vražda mladej ženy

Kým súdna porota uznala Kuiderovú za vinnú jednomyseľne, v prípade Medouniho verdikt o jeho vine schválila pomerom hlasov desať k dvom. Obaja obvinení počas vyšetrovania i pojednávania odmietali zodpovednosť za smrť mladej ženy a navzájom sa z nej obviňovali. Zhodne sa však priznali, že sa pokúšali zbaviť tela zavraždenej jeho spálením v záhrade.

Ohorené telo Sophie Lionnetovej našla polícia 21. septembra 2017 v záhrade domu na ulici Wimbledon Park Road v Londýne, kde žil pár Medouni-Kouiderová. Políciu privolali susedia, ktorým sa nezdal hustý dym a nezvyčajný zápach vychádzajúci zo záhrady. Po náleze obhorených pozostatkov boli Medouni a Kouiderová okamžite podozrivými osobami, krátko na to ich zatkli a obvinili z vraždy mladej ženy, ktorá u nich pracovala od januára 2016.

 

 

Bili ju a trápili

Sudca sa v utorok v záverečnej reči vyjadril, že Kouiderová a Medouni vystavili Lionnerovú útoku, ktorý bol dlhý a neľútostný. Vyšetrovaním sa zistilo, že pestúnke nevyplácali náležitú mzdu, bránili jej v kontakte s vonkajším svetom, nedávali jej dostatok jedla, vyhrážali sa jej a bili ju.

Obžaloba uviedla, že Kouiderová a Medouni zavraždili Lionnetovú po tom, ako nadobudli presvedčenie, že mladá Francúzka a bývalý partner Kouiderovej a otec jedného z dvoch detí, Mark Walton, sa spriahli a chceli omámiť a sexuálne zneužívať členov ich rodiny. Psychicky labilná Kouiderová tiež žila v presvedčení, že Walton, zakladajúci člen írskej skupiny Boyzone, má s au-pair pomer.

Podľa francúzskeho denníka Le Figaro sa na záverečnom pojednávaní zúčastnili aj rodičia zavraždenej Francúzky. Advokát odsúdenej prečítal list, v ktorom Kouiderová vyjadruje "hlbokú ľútosť nad tým, čo sa stalo Sophie".